Loď plující do Anglie míří vstříc hrůznému osudu, který pro ni přichystal její temný pasažér. Drákulovi se ale brzo postaví do cesty překážka. (Netflix)

darkrobyk

Výrazně slabší část se odehrává celá na moři, což by rozhodně nemělo být na škodu, spíše naopak. Bohužel se nepodařilo vytvořit klaustrofobní prostředí na lodi, kde si Dracula může vybírat z několika chodů. Vizuál slušný, herecké výkony obstojné, na nějaký ten zákus rovněž dojde, ale chybí napětí, mrazivá atmosféra a strašení. Nevím, zda je na vině hudba nebo scénář, ale já se nebál ani trochu, což je u hororu špatně. Oceňuji tak stejně jako u prvního dílu fakt, že se autoři nedrží předlohy, ba ji poněkud překopali. Hra v šachy ale mohla mít větší grády... Ke 2* přidám jednu jen proto, že pro Draculu mám slabost... ()

Big Bear

Plavba do Anglie na plachetnici Demeter mohla být natočena o poznání lépe. Za celou dobu na lodi nevrzne jediný trám, z posádky vidím dohromady 4 lidi včetně kapitána a lodního kuchaře. Sama jízda po moři je jak jízda po rovné asfaltce sem tam se sice zakymácí petrolejka v kajutě , ale to je tam z plavby po moři vše... Sama plachetnice byla udělána pěkně i její jednotlivé sekce. Opět tu baví Drákulovi konverzačky se svými budoucími oběťmi. Lecos bylo velmi vtipné. Dávám za 3 * * * . ()

Ruut

"jak Vám je?" - "Umírám, ale to neřešte. Pojďme se věnovat tomuto problému." ----- Hrátky na lodi Demeter mě baví opravdu hodně. Z Draculy se stává cynický doktor House. Uznávám, že tohle není pro každého. Konzervy, které si myslí, že upír musí být takový a makový asi budou naštvané. Tak šup na prý problematický třetí díl, který má celý projekt pohřbít … ()

Trevor

Druhá epizóda bola v porovnaní s prvom predsa len o ničo lepšia, pretože v samotnej knihe sa cesta do podrobna nerozoberala a tak mali tvorcovia viac voľnosti, ktorú celkom dobre využili až do okamihu, keď sa gróf Dracula konečne tešil na to, že si dá ateistu a čo všetko zlé kresťania vo svojej histórii spravili. zaujímalo by ma, koho by liberálny odpad ľudskej spoločnosti zo svojej neschopnosti obviňoval, ak by na svete nebolo kresťanov. A koniec, v ktorom sa nad hlavou grófa objaví vrtuľník asi ani komentovať nebudem. ()

Lenka.Vilka

Tohle jsem nečekala. Spapat někoho jenom proto, abych si pokecal německy s babkou? Ale to "proč", se mi zdálo sedící do. Drakula si rád hraje s jídlem a zároveň to má jako Univerzitu třetího věku. Ale jak se potom ukáže, že není náhoda jako náhoda. Hele, proč, sakra, ne?! Dost jiné, hodně konverzační, ale ve své podstatě neskutečně dobré. Ale jelikož už v dvacáté minutě byly dvě mrtvoly, tak jsem doufala, že to bude totálně krvavá plavba. A jo, doufala jsem, že umřou všichni (jo, předlohu jsem nečetla) :D Zvolený způsob vyprávění mě bavil. Ale jak se Agáta dostala do pozice posluchače? Jasně, nečím ho fascinuje, na konci prvního dílu jenom naznačili, co bude následovat. Ale asi je holka prostě zvědavá badatelka, že se chtěl hrabě pochlubit...jsem si myslela. A jo, ukazovala jsem na televizi, když mi to došlo, stejně jako Agáta na Drákulu..Konec? Ha ha ha, to byl slušnej výjeb! :D (což mi neodpovědělo na jednu podstatou věc. Tak to snad není chyba scénáře a dozvíme se to v třetím díle)... ()

filmmovier

Druhá epizoda je ještě pořád dobrá. Sice se relativně vleče a jsou tam typicky šílený moffatovský zvraty (u kterých mi samozřejmě chybělo jen to, že nebyly do deseti minut vyvráceny zvratem ještě stupidnějším) a aspoň někdo konečně zpracoval plavbu lodi Demeter. Jen škoda, že tak podivně a přeplácaně. Ale atmosféra je pořád skvělá a Claes Bang je prostě naprosto luxusní Dracula. Slabší, než první díl, ale ještě pořád dost dobré. 72%. ()

YumiOkami

- “𝚆𝚑𝚊𝚝 𝚍𝚘 𝚢𝚘𝚞 𝚠𝚊𝚗𝚝?” - “𝙰𝚑, 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝙸 𝚊𝚕𝚠𝚊𝚢𝚜 𝚠𝚊𝚗𝚝. 𝐒𝐨𝐦𝐞𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐨 𝐞𝐚𝐭, 𝐚 𝐛𝐢𝐭 𝐨𝐟 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐚𝐧𝐲.” ()

Trešlson

Tohle nebylo sundání nohy z plynového pedálu, na který se šláplo v prvním díle, ale zatažení ruční brzdy a ukázání zad všem, které předchozí epizoda nadchla.. Claes Bang je jako Dracula výborný, ale tohle se zkrátka nepovedlo a mě to hodně mrzí.. ()

helraiser

Dracula se nám vydává lodí Demeter na platbu do Anglie a je to platba vskutku zajímavá. Představitel Draculi si to jistě užíval, jelikož Dracula je opět neskutečný a jeho kousky co předvádí opravdu pobaví. Celkově se sice jedná o něco slabší díl než předchozí dokonalý díl, ale podívaná to je parádní. Prostředí lodi je dost dobrý i když ne zcela využitá atmosféra povedená, ale něco Tomi prostě i přesto chybí. Je to zábavné, místy i drsné, dialogy bomba a i vedlejší postavy stojí za to. Vysvětlení proč se boji kříže je zajímavé a originální, i když trošku úsměvné. Celkově slušná podívaná s nečekaným koncem. No uvidíme jak se tvůrci poperou s Draculou v přítomnosti, mnohem raději bych byl kdyby se děj odehrával v devatenáctém století, ale uvidíme. ()

kockodan

První epiziva docela v pohodě, ale tahle to je tedy téměř na odpad... Nudné, zdlouhavé detektivní pojetí ála Aghata Christie's whodunnit, v uzavřeném prostoru (zde loď) daný počet ososb, a Dracula kosí jednu po druhé. Akorát tady už od začátku při naloďování všech zůčastněných aktérů víme přesně co se bude dít a whodunnit! Takže pekelná a předvídatelná nuda na jejíž vlně se vezou tak akorát maskérské kousky a sem tam nějaký special effect, a ani ne tak moc lekaček a ječení a hrůz, či nedej bože nějakých zajímavých zvratů, jako spíš nudné obrázky kapající krve ze stropu do podpalubí (yaaaawn), otevřených zlomenin (ok, ok, maskéři jsou dobří, we get it!), nad kterými Dracula slintá a tasí špičáky jak německý ovčák za hárající fenou (yaaaawn!), jalové kecy se starou hraběnkou u večeře, a pak to samé (další jalové kecy) s mladou nevěstou na palubě (obě záhy vysáté jako citron a znenadání missing), atd, atd.... Yaaaaawn, yaaawn, yaaaaaaaaaawn!!! Po 42. minutě jsem do toho hodil ručník a Dracula 2020 tímto pro mě skončil... Udělat z Draculy nudné vyšetřování ála Mrs. Marple pro důchodkyně na nedělní odpoledne na Čt 2, to byla docela trefa vedle. V první epozodě Claesovu plochost projevu, neviscerálnost a prkenný, málo uvěřitelný výraz zachraňuje alespoň dobrý script a režie, tady mu nelze věřit ani Well, Hello!, natož tak, že je mu 400 let a ne a ne chcípnout. Vy mu někdo jako věříte, že je vampír??? Kdo proboha dělal casting??? Po docela dobrém a slibném začátku v 1. epozidě, byla tato druhá velkým zklamáním na tak tak 20%. P.S. Neručím za sebe jestli se ještě nevrátím, a nezměním to na odpad! ()

brasek odpad!

Druhá epizóda po stránke príbehu je zaujímavejšia, ale kto vymyslel že prekrížené prsty do kríža (z toho dôvodu je hodnotenie aké je) odstrašia upíra? To naozaj sa dostávame na úroveň pochybnosti o zdravom rozume filmárov. A prepletať rozhovor Draculu a sestry Agáty s príbehom, tiež nie je šťastné riešenie. ()