Legenda o hraběti Drákulovi ožívá v novém vyprávění, které detailně rozvádí upírovy krvavé zločiny – a prozrazuje jeho zranitelná místa. (Netflix)

kaylin

Seriál „Dracula“ je hodně rozpolcený. Má svoje světlé momenty, kdy první díl je rozhodně tím nejsvětlejší. Skvělé konfrontace mezi sestrou Agathou a Draculou jsou ozdobou filmu. Ale snaha být příliš originální, být příliš jiný, být příliš moderní nakonec vedou k tomu, že se legenda v tomhle zpracování zabíjí a je z toho jen taková podivná skládanka, která vlastně neví, co chce. ()

rikitiki

Jestli to má být parodie, tak hodně nablblá. Postavy furt plácaj nějaký nesmysly, ptají se samy sebe či okolí na různé otázky, odpoví nějakou rádoby hlubokomyslnou blbostí, aby se vzápětí ptaly na to samé a odpověděly zas jinak.... ------ Hlavní hrdinka mi nejdřív udělala radost, protože není prvoplánová kráska, jenže se z ní po chvilce stala jedna z nejprotivnějších postav, na jakou jsem v seriálech narazila. Ateistická jeptiška se sklonem k čarodějnictví, amatérská vyšetřovatelka a sexuoložka, kapitánka lodi a odbornice na výbuchy, chytrá jak rádio a otravná jak osina v zadku. Drákula vzhledově ujde, ale jde do háje v momentu, kdy začne řvát a cenit tesáky. Slunce mu jednou vadí, pak zase ne. Má potenciál démoničnosti a temnoty jako strašidelný zámek na pouti v Kravařích. ----- Na představitele Jonathana nemohli vybrat někoho, kdo nevypadá jak daňový účetní před penzí? ----- Sem tam nějaká vtipná hláška ještě víc obnažuje, jaká ubohost a nezáměrně směšná splácanina vznikla. SHRNUTÍ: Tohle je doslova hřebíček do Drákulovy rakve. ()

Fionor

První dva díly geniální - obsazením, hereckou akcí i dějem. Třetí díl se už tolik nepovedl a naprosto nezapadá. Kdybych hodnotil jen první dva, bylo by to jednoznačných 5 hvězd. Claes Bang je naprosto démonický a zbytek herců mu nezůstává nic dlužen... Ale pak přišla epizoda 3 a já ji dokoukal jen na základě (nenaplněného) příslibu, že konec bude stát za to. Tuhle krvavou hostinu bohužel zkazil dezert. ()

matolas

Po veľmi dlhej dobe dobrý seriál s upírom, ktorý sa nebojí riskovať, ale ctí ducha originálu. Ak má dnes ešte vzniknúť adaptácia Stokera, má vyzerať takto. Miestne hodnotenie je absurdné. Keď pristúpite na hru scenáristov, nedá sa nebaviť. Tunajšia predstava, že silená multikultúrna propaganda je obsadzovanie hercov (ešte k tomu vedľajších) rôznymi rasami je k popukaniu. Z Moffatovej tvorby sa to najviac podobá na Jekylla. Bang a Wellsová skvelí. Takto nejako si predstavujem kvalitné televízne spracovanie. "Please avert your eyes - I have to murder a child." ()

Wancohoff

Tesil som sa na to. Bohuzial je to lacna inscenacia natocena na troch miestach. Vacsinou su tam neherci a trepu priblble dialogy. Obzvlast sam dracula. Na dnesne pomery, ake vedia byt serialy kvalitne obsahom i audiovizualom, je toto 10 krokov spat. Po druhej casti som sa na to vykaslal. Stacilo utrpenia. A neobmakcili ma ani zabery mojho rodneho mesta(BŠ) 15% ()

• Seriál sa natáčal päť mesiacov. (dwdb)
  • Slovenské lokácie: ulice historického jadra a Starý zámok v Banskej Štiavnici, Oravský hrad a Zuberec. (DJW)

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)