Mr.Apache

Podle některých kritiků nejlepší epizoda prokleté čtvrté řady. V hlavní roli exceluje mladý Robert Duvall, později známý jako consigliere z Kmotra. Příběh je natolik dobře natočený, vtipný a milý, že mi nakonec asi nezbývá než s názorem zmíněných kritiků souhlasit. ()

Omnibus

"Máš už holku, ty pacholku?" I v malém domečku se mohou odehrávat velká dramata, ale radši to nikomu neříkejte! "Because seeing is not always believing." Prý romantický díl? Cha, leda tak pro nerdy a geeky, kteří se v tom našli :-). Ovšem velmi vizionářské. Natočeno desítky let před tím, než nám mobily a internet zplodily tzv. poslední generaci. Poslední proto, že i po třicítce stále single žijící mamánci, ubytovaní v mamahotelích a "existující" už jen na sítích, už žádnou další generaci nezplodí. Rozmnožovat se nám nebudou, to by se totiž museli nejdřív spárovat, ergo vylézt zpod maminčiny sukně a dát vale svému dětskému pokojíčku. Samozřejmě mám na mysli odstěhovat se někam ven, do reality a ne do světa virtuálního, falešně slibujícího lásku, štěstí a klid, to vše v dřevěné maketě Model of Boston Rezidence of Mr. and Mrs. Copley Summers. ()

Willy Kufalt

Kouzelně poetický nádech této trochu delší televizní miniaturky, a taktéž osud hlavního hrdiny připomene legendární A Stop at Willoughby z první série The Twilight Zone. Pravidelné scény oživlého exponátu dávají poměrně brzy vytušit konec onoho neobyčejného romantického boje zasněného outsidera o ruku dívky z muzejní památky, ale to vůbec nevadí, protože jsou krásně ztvárněné vituálné i hudebně. Vše navrch doprovází skutečně velmi milý výkon Roberta Duvalla, jehož postavě jsem ten nejsladší ze sladkých pohádkových happyendů ze srdce přál. ()