The Twilight Zone - Season 2 (1960) (séria)

Nervous Man in a Four Dollar Room (S02E03)

(epizóda)

xxmartinxx

Celkem minimalistická epizoda, která stojí na velmi dobrém herectví - opravdu mám pocit, jako by hrál Mantell dva úplně jiné lidi a ten závěrečný přerod je hodně dobrý. Na něm to stojí a za něj to oceňuju. ()

PetrPan

Zatímco jsem v první epizodě měl problém s hereckým (divadelnickým?) výkonem  Boba Cummingse, tak v  této další psychopovídce ze Zóny smekám klobouček a  pětkrát provolávám slávu  Joe Mantellovi.   Doslova komorní povídka, kde jsem  zase jednou uvěřil osudové změně charakteru hlavního hrdiny. Možná proto, že se jí v tomhle podání nedá věřit.  Za mě zatím i jedno z nejlepších hereckých představení v rámci Zóny vůbec. Máme doma pět zrcadel, asi se do nich konečně  kouknu pořádně... ()

Willy Kufalt

Chytré zpracování vcelku originálního mysteriózního nápadu, který by nejspíš na celovečerní formát nevystačil či s rozvinutím děje o minulost hlavní postavy či další postavy by působil mnohem více naivně nebo rozpačitě, ale v rámci této krátké povídky má své kouzlo. Filmařsky velmi dobré, včetně zvládnutí triku s jedním hercem v jedném záběru ve dvou rolích. Herecky, jak je v „Zóně“ zvykem i v podání těchto málo známých herců, opět brilantní a povyšující můj nadprůměrný dojem na mimořádný. Joe Mantell předvádí malou dramatickou „one man show“, strhujícím způsobem ztvárňuje složitou dvojroli včetně výrazného přerodu, povětšinou zcela sám na scéně, a William D. Gordon vedle něj ukazuje, jak lze jednoduše a plně zaujmout diváka i v zcela epizodní roli během pouhých čtyř minut. ()

mm13

Jedna z tých naivnejších (menej presvedčivých) poviedok, bez povestného espritu v detaile. Až mám chuť vám tu porozprávať, čo sa tu dokopy nestane... pokojne aj iba jednou holou vetou. Našťastie sa môžeme nadchýnať výkonom predstaviteľa v hlavnej (vlastne takmer jedinej) úlohe, ktorý to namiešal neodolateľne. ()

honajz2

V určitých místech to působí krapet směšně, ale jinak mi to vůbec nepřišlo špatné. Nápad to má zajímavý, zahrané je to slušně, funguje to celkem dobře... Dokonalé to není ani omylem, ale od epizody TZ, která je v modrých číslech, jsem čekal něco výrazně horšího. Slabé 4* ()