xxmartinxx

Pokud snad někdy někdo přečte víc mých komentářů k Twilight Zone, uvidí, jak moc nemám rád, když se hrdinovi splní všechna jeho přání a vede to k tomu, že je nešťastný. Takhle epizoda to ale rozpracovává naprosto brilantně. Hrdina je zaměněn na úspěšnou verzi sebe sama, ale za cenu toho, že je připraven o vše, co ho dělali "jím". Takže má teď sice dobře placenou práci a luxusní auto, ale přišel o přátele a různé maličkosti, jimiž se vymykal. Pointou tentokrát není, že se máme spokojit s málem, ale přímá demonstrace toho, že úspěch v americkém systému je spojený se ztrátou individuality a konformitou. Jistě, i tohle by se dalo kritizovat (je klišé myslet si, že bohatí lidé nemají osobnost) a velmi pravděpodobně to bylo tvůrci zamýšleno trochu jinak, než to vykládám. Oproti běžné mantře TZ je to ale osvěžující změna a tentokrát ocenění individuální volby, která bývá jinak spíš trestaná z principu. ()

Anderton

Ja by som tú úvahu o tom, že ide o kritiku úspechu v kapitalizme spojenú so stratou individuality vôbec nebral ako nadinterpretáciu, pretože The Twilight Zone sa už viackrát ukázal ešte duchaplnejší, než sa zdá na prvý, tiež duchaplný, pohľad. Mr. Bevis nie je zrovna typom osobnosti, s ktorým by som sa rád stretával, to už radšej s tým novým, ale asi aj ten by mi začal rýchlo liezť na nervy. Inak dotýkame sa tu aj ďalším tematických sci-fi okruhov ako paralelné vesmíry či opakujúci sa deň. Kde inde po prvýkrát, keď nie v The Twilight Zone, že. ()

PetrPan

Poprvé nový úvod  TZ a velmi povedený! Detail oka snad nikdy nemůže zklamat. Povídka samotná pak za novou znělkou nijak nezaostává.  Z mého pohledu opět osobitý a unikátní příběh, který si  zařazuju po bok podobně jiných Execution a Nightmare as a Child.  Příběh  podivína, který dostává po smolném dnu druhou šanci od svého strážného anděla a jak to všechno dopadne?  Inu poslechněte si třeba Karla Gotta a jeho hit "Zůstanu svůj"  a bude vám jasno.  Nádherně pozitivní příběh, kde je mi předvídatelnost zcela u zadele a jsem za ni vlastně rád a opět bez váhání plné hodnocení. ()

mm13

No, a len čo som si všimol, aký je pán tvorca celého The Twilight Zone fenoménu ľudomil, vytasil sa na mňa z pozície scenáristu pánom Bevisom - pábitelom kalibru, že Hrabalove figúrky blednú závisťou. :) ()

honajz2

Jsem z té epizody poměrně zmatený, co se mých dojmů týče. Na jednu stranu to nějaké poselství má a vůbec není špatné, ale ten záměrně přehnaně naivní závěr mi v tom moc neseděl. Za celou epizodu jsem se ani nedokázal moc smířit s tím, že je to celé laděné jako groteska a že hlavní hrdina jako by byl předzvěstí Pee-Weeho. Vůbec mi to celé do Twilight Zone jaksi nesedělo a ačkoli chápu jak to mám brát, budu si to muset někdy pro ucelení dojmů pustit znova. Zatím s hodnocením zůstanu někde v lepším průměru. Silné 3* ()