xxmartinxx

Tohle je upřímně řečeno dost hrozný díl, zvlášť když ho sleduju v době, kdy probíhají největší nepokoje za rovnoprávnost černochů. Černý hrdina tu je nadpřirozeně potrestán za to, že nevěří v to, že se mohou lidem plnit sny. Jak logicky vysvětluje, tak jeho život plný nespravedlnosti a útlaku mu těžko umožňuje věřit v to, že si stačí něco přát, aby se to splnilo. Ten text si to uvědomuje a PŘESTO ho potrestá za to, že nevěří na plnění přání. Byl jsem do poslední chvíle připravený vnímat to jako sice nezáměrnou ale tragickou alegorii toho, že marginalizovaní lidé už nedokáží snít, že jim ta schopnost byla ukradena, ale Rod Serling přispěchal se závěrečným monologem, který explicitně viní hrdinu a vytýká mu, že kdyby snil, mohlo se mu přání splnit. Zase... píše se tu rok 1960, tak chce být člověk smířlivý, ale všechno má svoje hranice a tohle je prostě naprosto neempatické a blbé. Taky je vrcholně vtipné, že značná část epizod TZ je o tom, že vypřát si něco nadpřirozeným způsobem je nepoctivé a vede k neštěstí, zde je ale hrdina potrestaný za to, že právě to odmítne udělat... ()

Anderton

Boxer v rokoch sa chce predviesť pred svojim malým synom a vyhrať zápas, ale tesne pred nastúpením do ringu si nešťastne spôsobí úraz. Lenže možno existuje niečo ako zázraky spôsobené vôľou mysle. Zatiaľ asi po stránke mysteriózna najslabšia časť prvej série, každopádne solídne funguje vzťah otca a syna. Príliš sentimentu ale Twilight zone nesedí. ()

PetrPan

První a dost možná i jediný "černý" díl Zóny. V roce 1960 to nebylo obvyklé, dnes by byl skandální nevýskyt alespoň jednoho černocha v každém díle. Přesně tímhle jsem se u této epizody nechtěl zabývat, čili aktuální téma opouštím. Big Tall Wish řadím k tomu nejhoršímu, co jsem v Zóně zatím viděl. Patetická a naivní vyprávěnka o neschopnosti přijmout zázraky, na něž jsem věřili v dětství. Bez pointy, bez poučení, výsledkem má být zřejmě smíření se s osudem? Nevím.  Podmínečná jedna hvězda, nechávám si ještě otevřená vrátka pro případný horší díl v rámci první sezóny. ()

mm13

Slabučké, scenár nenašiel v réžii adekvátneho partnera. Ale stále je to Twilight Zone. Neviem, čo by museli natočiť, aby som šiel pod tri*. Snáď sa toho nedožijem... ups!... nedočkám... predsa len, Twilight Zone... mal by som uvážlivejšie voliť slová! (...že nepíšem o The Big Tall Wish? To lebo dokopy niet o čom.) ()

honajz2

Šmarja, to bylo hodně prvoplánové a ještě blběji řečené a vedené. Až se tomu divím, že se tu nějaká taková mizérie objevila, protože tohle se fakt dost nepovedlo. I když to ze začátku nevypadá zrovna špatně, ale ta pointa to celé zabije. Slabé 2* ()