xxmartinxx

T ohle není spravedlnost to je jen krutost.. Chvíli jsem si myslel, že právě k tomu epizoda míří, když ukazuje celkem sugestivně utrpení trestance přesunutého strojem času z divokého západu do moderní doby. Myslel jsem, že to povede k tragickému zjištění, že kdyby se narodil v současnosti, byl by to slušný člověk, a jen krutost divokého západu z něj udělala vraha - což je trochu naznačeno. Nakonec ale ne, stihne ho kosmický trest vyslaný napříč historií. Asi jsem toho na rok 1960 chtěl moc. ()

Anderton

Spravodlivosť si cestu vždy nájde. Minimálne teda v The Twilight Zone, v realite to už bohužiaľ tak idylické nie je. Len tie cestičky sú v skutku veľmi nevyspytateľné. Opäž až do posledných chvíľ netušíme, ktorá poriadne bije. Zločinec z 19. storočia sa dostáva strojom času o 80 rokov do budúcnosti a nestíha sa diviť. To sa nestíhajú ani jeho popravcovia v minulosti a ani vedec v súčasnosti. ()

PetrPan

Veliké  a dosud nevídané zjevení v rámci TZ!  Krutá, akční, nemilosrdná a vlastně nádherně béčková povídka, která jakoby do dosud víceméně korektní Zóny spadla z jiného času. Podobně jako hlavní antihrdina. Zlo samozřejmě zase nevítězí, ale rozhodně se nedá říct, že by tato povídka nějak moralizovala a odnesete si nějaké ponaučení. To, co se nepovedlo ve The Four of Us are Dying v rámci vykreslení padoucha v hlavní roli, tady funguje na jedničku. Připočtu-li si k tomu hrátky s časem a uvěřitelný strach z nového světa, dostávám se k jednomu z největších překvapení v už tak skvělé Zóně. Za mě jasných pět pokleslých hvězd, pecka! ()

Willy Kufalt

Velmi originální mysteriózní příběh o završení dvojité spravedlnosti přejde během 25ti minut nepředvídatelným směrem od westernu přes sci-fi až po velmi slušný thriller s nádechem akčního béčka. Alberta Salmiho vůbec neznám, ačkoliv koukám, že minimálně ve třech westernech jsem ho už musel vidět, nicméně svým podivným obličejem, díky němuž mi už tentokrát asi dostatečně uvízne v paměti, se do role záporáka a podivného cizince na návštěvě v jiném světě náramně hodil a sehrál ho luxusně. Navíc tolik akčních scén v převažně komorní „Zóně“ jsem dosud snad ještě nikdy neviděl a musím říct, že na svou dobu (notabene na televizní formát) se je podařilo ztvárnit velmi zdařilým způsobem a ani po 62 letech od svého natočení na mě (např. oproti řadě akčních béček z 80. let) vůbec nepůsobily dojmem nechtěné srandy! ***** Po delší době jsem v noci navštívil svět „Zóny soumraku“ prostřednictvím několika dosud mnou neviděných epizod a opět si nemohu kvality a invenci těch tvůrců z černobílé americké televize vynachválit. Opět samý jedinečný zážitek za zážitkem... ()

mm13

Nakoniec všetko dopadlo ako malo. Akurát chudák vedec... ale on vlastne nemal šancu za žiadnych okolností, on to mal zjavne vo hviezdach a musel dopadnúť, ako dopadol. Takže fakt všetko dopadlo ako malo. Pri spätnom pohľade nečakane hravá poviedka. ()