xxmartinxx

Tahle epizoda by šla dnes vnímat jako kritika toxické maskulinity. Samozřejmě, že tehdy podobnými pojmy nepohazovali, tím zajímavější je ale vidět, jak dali tenhle námět o kovbojovi do kupy. Samozřejmě, že tím neobjevují Ameriku, Mělo to premiéru rok po Velké zemi, takže koncept dekonstrukce westernu byl zrovna v živé paměti - i tak je to ale osvěžující přístup. ()

Anderton

Twilight Zone je síce mystery a sci-fi seriál, ale aký by to bol americký seriál, ak by sme v ňom nemali aspoň jednu westernovú epizódu. Spočiatku sa zdalo, že pôjde o alkoholický problém, ale epizóda sa vyvinula iným smerom. A pointa, respektíve to, v čom spočívala pomoc tajomného predajcu pána Osudu, príjemne prekvapila. A je tu mladý Martin Landau ako bonus. ()

PetrPan

Western je mým oblíbeným žánrem, ale tahle krátká moralizující povídka o druhé šanci v životě mě příliš nenadchla.  Na jedné straně vznesená otázka o vzepření se svému osudu a na straně druhé zásah "pohádkového džina" , který to za nás zařídí. Jako pohádka hezké, jako moralitka už nic moc.  Formálně ale vcelku povedené a  potěšil i Martin Landau jako zlý pistolník. Postačí jen dva osudové výstřely. ()

Willy Kufalt

Trochu primitivní westernová pohádka o chátrajícím padouchovi a zázračném lektvaru má hezké prostředí, ještě hezčí hudební doprovod a chytrou pointu na závěr. Ale i navzdory pouhým 26ti minutám na mě nejednou stihla působit utahaně. Jedna ze slabších chvílek 1. série Zóny, kdy navíc jakoukoliv fascinaci věcmi nadpřirozenými zastínilo moralizování... ()

mm13

Jedna z epizód, ktorá, keby skončila v polovici, nič sa nestane, bude to stále veľmi kvalitná filmová poviedka so zaujímavou myšlienkou. Nápadmi prekypujúci Serling a spol. si ale pokoj nedali a dotiahli to celé do ešte zaujímavejšieho konca. ()

honajz2

Nápad není špatný, stejně tak myšlenka, ale celé mi to přišlo poněkud nevýrazné, rozvleklé a nic to ve mě nezanechalo. Taková dost průměrná pohádková povídka, nic víc, nic míň. Slabé 3* ()

Arkanoid

Krátky, zaujímavý a poučný western, príjemne (aj keď jednoducho) odkazujúci na svoj žáner. Formálne tradične kvalitné, ale postavy aj príbeh sa na danú tému v kinematografii nájdu aj lepšie. ()