Tai_K_B

Tvůrci si po dvou úvodních epizodách uvědomili, že k seriálu diváctvo nepotáhne „sólo“ Napoleona Sola, ale „duet“ Solo–Kuryakin. A nejen že zde tím pádem David McCallum konečně dostal víc prostoru, ale rovnou mu do něj byla přihrána Jill Irelandová – jeho manželka. Ta už sice tou dobou podle všeho zvolna směřovala k rozvodu (a vstříc následnému manželství s Charlesem Bronsonem, se kterým ji McCallum rok před natáčením této epizody sám seznámil), ale přesto, nebo možná právě proto, byly jejich společné výstupy plné škádlivé chemie prostě půvabné. Děj je jako u většiny epizod hodně naivní a plný okamžiků, kdy se protagonisté ocitají v nějaké formě zajetí, z něhož opakovaně unikají, aby mohli být vzápětí znovu lapeni… ale to je topos, v němž spočívá kouzlo většiny těchhle starých dobrých amerických seriálů a bez nějž by to zkrátka nebylo ono. Nescházejí zábavné scénky typu schovávání se před potenciální bombou za korálkovým závěsem. No a jakožto trekkie samozřejmě nemůžu nezmínit výskyt Rogera C. Carmela, který jako by tu z oka vypadl svému budoucímu já – výstřednímu Harrymu Muddovi z TOSky. Jen s tím rozdílem, že tentokrát mu v jeho poustevnickém příbytku ještě nedělaly společnost umělé ženy nýbrž zaručeně pravé horské kozy. :-D ()