Óda na radost

• USA Ode to Joy (viac)

Jak může člověk, který je doslova paralyzován štěstím, najít lásku? Díky stavu zvanému kataplexie – vzácné poruše, která způsobuje, že náhle ztratí kontrolu nad svaly, kdykoli je zasažen silným, zejména radostným pocitem - se brooklynský knihovník Charlie (Martin Freeman) naučil obezřetně vyhýbat všem spouštěčům radosti v podobě lidí, míst i událostí v jeho životě. Rodinné svatby, roztomilé děti, rozkošná štěňátka a dokonce i milostné vztahy představují pro Charlieho pečlivě nalinkovaný svět velké nebezpečí. Když se do něj ale zamiluje krásná a bezprostřední Francesca (Morena Baccarinová), ocitne se Charlie, který se po celý život vyhýbal jakémukoli riziku, na křižovatce – má se zbavit myšlenek na opačné pohlaví, nebo dát lásce šanci? (Cinemax)

Arsenal83

Taký romantický priemer, kde Freeman v stave vzrušenia, emóciíí a podobného vzrušenia dostáva závraty, odpadáva, zamdlieva. To by mala byť vtipná vložka, ale nie je. Morena Baccarin je vo filme herecky najvýraznejšia a našťastie jej od Homelandu narástli vlasy alebo jej dali dobrú parochňu. Každopádne konečne vyzerá lepšie ako tá Morena, čo tohto roku utopili niekde na Kysuciach: https://mykysuce.sme.sk/c/7167997/z-mosta-zhodia-skaredu-morenu.html ()

Rockerman

Proč mám opět pocit nevyužitého potenciálu? Začátek, kdy se seznamujeme s Charlieho podivnou nemocí je výborný. Bohužel jeho odpadnutí při prvním rande s Franceskou na dlouhou dobu veškerá legrace končí. Ikdyž ne docela. Bethany (Big bang Bernadetta) má rovněž vtipnou úchylku, jenže ani u ní není toho jak se patří využito. Ještě, že Charlieho hraje Martin Freeman, který je zárukou kvality. Komedie, která neuráží, baví, ale mohla by víc. ()

as-minor

Čo film priniesol takému profesionálne deformovanému hypochondrovi ako som ja? Poznatky o mne doposiaľ neznámej kataplexii, ktorá je charakteristická náhlou stratou svalového tonusu počas silných citových prežitkov. V prípade filmu, narozdiel od skutočnosti, dochádza aj k strate vedomia, aby tak tvorcovia zvýraznili dramatickú linku. Herecky je film podaný na solídnej úrovni. Bohužiaľ si myslím, že snímok mal omnoho väčší potenciál, čo sa týka emocionálnej roviny. Všetko je tak na pol. Obrazne povedané, humor je bez „chuti” a vážne pasáže nedokážu vyryť jazvy hlboko pod kožu, tak aby to bolo presvedčivé. Dá sa na to pozrieť, ale na opakované premietanie to nie je. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,303Tržby Celosvetovo $22,594▐ Na to aká konina to mohla byť tak to v celku zaštimovalo. Herecká dvojica si v konečnom výsledku dosť dobre sadla, aj keď na začiatku to vypadalo dosť nekonzistentne. Morena Baccarin je stále šmrtnc a motáčik Freeman k nej s tým deficitom omdlievania zapasoval. Taká pohodová mierne uletená komédia. /60%/ ()

imaginer21

Spíš průměrné drama než podprůměrná komedie. Nad vodou ji ovšem drží skvělá parta herců, kterým jasně vévodí jako vždy skvělý Freeman a naprosto podmanivě kouzelná Baccarinová. Určitě by z toho šlo vytáhnout víc, nastavit tomu korunu příjemnější lehkostí spojenou s Charlieho záchvaty nebo dialogovými šperky. Bohužel to všechno zůstalo jen v přání diváka, jemuž se v reálu dostalo v zásadě jen rutinérské seriálové průměrnosti. Jak ale říkám, už kvůli ústřední dvojici a několika upřímným momentům stojí za to tuhle jednohubku skousnout. ()

• Záverečné titulky obsahujú ešte jednu scénu. (Johnny.ARN)