Příběh inspirovaný skutečnými událostmi o devatenáctileté Ule, dívce z malého města, která byla unesena do Německa a donucena tam k prostituci. Po 2 letech se jí podaří utéct a vrátit do rodného městečka, kde naráží na odmítání společnosti. Podpory se jí nedostává ani od nejbližší rodiny. I přes prožité psychické a sexuální trauma Ula odmítá hrát roli oběti. Bouří se proti všudypřítomnému pokrytectví společnosti. V jejím okolí jsou sice hlásány křesťanské principy lásky k bližnímu, ale v každodenním životě je nikdo nedodržuje. A co víc, křesťanské milosrdenství je chápáno zcela naopak a falešně, protože bolestivé zraňování pod praporem víry umožňuje. A to dokonce těch nejbližších. Silné drama o osamělosti a vyloučení, o psychologických důsledcích života v rodinném teroru. Pokládá otázku, zda je přípustné přijmout násilí ve společnosti, která všeobecně deklaruje, že se v každodenním životě řídí principy desatera. (3Kino Fest)

LIVINGDEAD

Je strašné, co se děje v tom Polsku. Jakoby se tam zastavil čas. Nejdřív jsem viděl film Lincz a byl jsem zděšen. Pak jsem narazil na skandální pedofilní dokument o polských farářích. A teď film Powrót. Všichni se v Polsku modlí, ale je to jen faleš. Přestože má matka je Polka, v životě nepojedu do Polska někam na samotu, do zapadlého místa. Nerad bych byl někde přivázaný k plotu a dělal místnímu chasníkovi děvku. ()

sochoking

Sandra Drzymalska je polskou Elisabeth Moss v tejto snímke! Výborné herecké výkony , skvelá kamera a brutálne silný záver robia z filmu nadštandartný zážitok! Avšak spôsob, akým je podaný, tak na to musíte byť naozaj psychicky nastavení! ()