Patrick Tate (Emile Hirsch) žije se svou těhotnou ženou a dvěma dětmi takřka idylický život na západním pobřeží USA pár let po konci Občanské války. Živí se jako tesař a hrobník a je vzorným občanem městečka Garlow, zakládajícím si na pravých křesťanských ideálech. Jednoho deštivého večera se však před jeho prahem objevují tři nebezpečně vypadající muži vedení Holanďanem Albertem (John Cusack), kteří hledají jistého Billa Crabtree, ne kterého je údajně vypsána odměna. Patrick je vyzván, aby třem lovcům lidí pomohl, přičemž s odmítnutím asistence se předem nepočítá. (C0r0ner)

ScarPoul

Artovejší western ponorený do tmy a svetla fakieľ. Pekne vystavaný, s dobrými postavami ale bez zaujímavých scén alebo oldschoolových klišé, ktoré by z toho spravili aspoň príjemnú žánrovku. John Cusack je pekne slizký a Emile Hirsch veľmi zle obsadený - ale v rámci vývinu postavy funguje. Je to ťahavé a blatové a upršané a bezútešné a v zásade mám z toho pozitívne dojmy. Len by som sa k tomu už nevracal. Na druhé pozretie to už nemá veľmi čo ponúknuť. ()

Dale

Film má výbornú ponurú až depresívnu atmosféru a ukazuje, že Divoký západ nebol veľmi príjemné miesto na život. Cusack mi v posledných filmoch dosť lezie na nervy, akoby zabudol úplne hrať, ale tu to ešte ako tak zvláda. Veľkým mínusom je tempo, ktoré je dobré tak na uspatie diváka. Celý film som, čakal, kedy zaradí dvojku a trochu sa rozbehne, no to sa stalo až v záverečných 10 minútach a ani tá finálna prestrelka príliš nenadchla. Škoda, ale film určite stojí za to vidieť. Taký trochu netradičný western. ()

Zeck

Never Grow Old je notně inspirován nedávným Brimstone, který poprvé od dob spaghetti westernů dokázal, že evropská produkce umí vyprodukovat opravdovější western než produkce hollywoodská a posunout mrtvý žánr zase o kus dál. I když se Kavanagh evidentně snažil rekonstruovat vše co v něm viděl (syrovost, emoční nekompromisnost, atmosféru, tempo, vývoj a psychologii postav, část zápletky), nepodařilo se mu úspěšně přenést v podstatě nic. Nejenom, že film má slaboučký scénář s jedinou pointou, kterou recykluje po celý děj (morální dilema tesaře v podobně volby mezi vlastním prospěchem nebo dobrem), ale především naprosto selhává ve vývoji postav a jejich chování je ke konci tak bezdůvodně iracionální, až tím popírají samy sebe. Obsazení rovněž není moc vhodné, což je o to viditelnější v žánru western, který vždy stál pouze na silných charakterech postav, podpořených přirozeným charismatem herců. Francouzská herečka s příznačným jménem François, hrající francouzskou přistěhovalkyni se svým francouzským přízvukem chvílemi působí, že neumí hrát (měli ji nechat mluvit rodnou řečí), což ještě umocňuje kontrast mezi ní a postavou stručného manžela, kterého ztvárnil třicátník Hirsch s tělem a hlasem středoškoláka, takže v poloze starostlivého otce vůbec nefunguje, což se projeví zvláště ke konci. Cusack si roli záporáka sice viditelně vychutnával, ale western, ve kterém je největším záporným bossem John Cusack prostě nemůže moc fungovat a postavit proti němu kalibr v podobě Clitorise Eastwooda, bylo by to vůči němu až nefér. Takto z toho ale vychází ještě docela dobře, protože má za protiklad zarostlé děcko. 55 % ()

Morholt

Městečko, jehož mottem je biblické "Nezabiješ", je ideálním cílem pro trojici banditů, kteří se rozhodnou do náboženské komunity přinést trochu toho Divokého západu. Radost z toho mají pochybné existence z celého okolí a tak trochu i místní hrobník, kterému stoupnou zisky. Ale jak už to tak bývá, mince má dvě strany. Špinavý western psychologického ladění, který se pomalu sune kupředu, zanechávajíc za sebou slušnou řádku mrtvol, které si svůj osud v drtivé většině nezasloužily. Často z toho na člověka padá deprese, což je tady ku prospěchu věci. Solidní byli i herci a nejvíc mě bavil John Cusack, kterému role démonického záporáka neskutečně sedla. 80% ()

Forsberg11

Režisér hororového hitu The Canal dal o sebe vedieť po dlhej dobe a je z toho nechutne zablatený, mokrý a svinsky špinavý film. Tak obúvajte radšej čižmy... K nepoznaniu vypapkaný John Cusack sa nejebe naozaj s nikým a mladému hrobárovi to maximálne hrá do biznisu. Tak takto nejako vstáva western z mŕtvych. Mínusom sú pomalé tempo a Emil Hirsch, ktorý mi tam akosi nesedel. Ale ako dobová chuťovka z rannej histórie USA to rozhodne poteší.... 65 %!! ()