ricci.s

Bodík za snaživých hercov a ten druhý za celkom akceptovateľnú pointu. Ináč nudná blbosť. Párik s deckom v dome. Ona vidí kraviny a vyzerá to tak, že jej drbe. No lenže potom ich začne vidieť aj on, a podľa všetkého tam predsa len niekto bude. Ale celý film prebieha asi tak, že niečo vidia, a následne 10 minút riešia, či sa im to len zdalo. Režisér absolútne nedokáže vytvoriť atmosféru, nie je to ani veľmi napínavé, všetko prebieha v jednej a tej istej línii stále dookola, nijako sa to nevyhrotí, zľaknúť sa samozrejme nedá vôbec. Jediným dôvodom, prečo som to nevypol, je tá pointa. Humorista podo mnou tu spomína, že "devastace hlavních postav plnou vahou dopadá i na samotného diváka", čo mi zase privodilo záchvat smiechu na dobrú noc. Ešte že ho tu máme (táto hláška je dokonca lepšia ako celý film). Len škoda, že som si nič také nevšimol. Odporúčam málo zrelým, zrelším, dokonca aj veľmi prezretým divákom, ktorým sa nedarí zaspať. ()

Psychor

Something je vydařeným nízkorozpočtovým debutem a zároveň zdrojem zvyšující se tenze v partnerském soužití. Ústřední dvojice se ono "něco" pokouší identifikovat skrze princip Occamovy břitvy, a tak snímek zpočátku připomíná komorní drama o prožívání poporodní deprese/psychózy. Posléze však Stephen Portland vyloží na stůl hororové karty a celý proces mentální devastace hlavních postav plnou vahou dopadá i na samotného diváka. Jakožto zdejší hororový expert musím režiséra pochválit za prozíravou sázku na potenciál separační úzkosti, kterou zde dále systematicky rozvíjí v adekvátně zvoleném prostředí zdánlivě izolovaného domu. Přesvědčivé herecké výkony dopomáhají hororu Something k výsledným čtyřem slabším hvězdám, přičemž ho doporučuji ke zhlédnutí zejména vyzrálejšímu publiku. ()