Tess McGillová, dívka z newyorského předměstí, pracuje u jedné z velkých firem jako řadová sekretářka. Na rozdíl od svých kolegyň je však ambiciózní a touží po vyšším postavení na společenském žebříčku. Přestože všechny pokusy zatím selhaly, nevzdává se a když si její šéfka, elegantní Katherine, zlomí nohu na dovolené v Alpách, pochopí Tess, že to je ta pravá příležitost, a náležitě jí využije. Převezme obchod, ukáže se jako schopná manažerka a pustí s Katherine do boje nejen o její výnosné místečko, ale také o Jacka Trainera, elegantního a hlavně vysoce postaveného muže. (oficiálny text distribútora)

Anderton

Podnikavé dievča bolo asi pre Nicholsa skôr štúdiovou zákazkou, ako nejakým osobným projektom. Vzhľadom na jeho režisérsku a rozprávačskú zručnosť ale nie je v rámci žánru sa na čo príliš sťažovať. Dnes by sa do podobného scenára pridali hysterické scény napríklad jačiacej Cameron Diaz a film by bol o stupeň nižšie. Problémom je tak trochu morálne vyznenie filmu, pretože Tessino správanie nie je až tak úplne košér a konečné utriedenie postáv do čiernej a bielej sa odohrá až v samotnom závere. Ten ale zbavuje film väčšej ambivalentnosti a divák tak nedostáva veľa podnetov k zamysleniu. Proste nenáročný, ale príjemný osemdesiatkový mainstream s fajn sympatickými hercami. ()

slunicko2

Hlavu na byznis a tělo na hřích aneb Manhattan CInderella Story. 1) Režisér kvalitních filmů Mike Nichols s pomocí špičkového hereckého ansámblu vypráví popelkovskou pohádku o self made woman za pomoci vtíravé hudby (Let the River Run od Carly Simonové - Oskar, původně zvaná Hymna Wall Street) a krásných obrázků Manhattanu (včetně interiérů z dnes již neexistujících Dvojčat). Ano, tak nějak jsem si život v Americe představoval...zpoza železné opony. Can I get ya anything? Coffee? Tea? Me? 2) Doporučuji ctěné pozornosti typicky americkou diskusi na IMDb, která řeší zásadní věci. Když Tess lhala o své sociální roli, zaslouží si nakonec povýšení (48 diskusních příspěvků)? Je politicky korektní oslovit Katharine na konci bone ass? Jack Trainer si při odchodu ze záchodu, považte, neopláchl ruce, for God´s sake (43 diskusních příspěvků). 3) You can bend the rules plenty once you get to the top, but not while you're trying to get there. And if you're someone like me, you can't get there without bending the rules. 4) Snímek plný dobré pohody a základních životních rad: Dress shabbily, they notice the dress. Dress impeccably, they notice the woman - Coco Chanel. ()

BoPo

Ambiciózne dievča a proti nej ambiciózna žena. A šanca ktorá sa objaví raz za život. Snaha opustiť svoj obyčajný život a dostať sa vyššie. Otrepané príbehové klišé, ktoré však s účasťou Forda, Sigourney Weaver a v tej dobe ešte peknej Melanie Griffith nepôsobí blbo. Oddychovka a vkusná rozprávka pre ženy. ()

danoo

Je zaujímavé, že práve Mike Nichols, ktorý často dekonštruoval slovo „success“, predkladá divákovi jeho oslavu. Vodítkom môže byť oscarový hymnus „Let the River Run“ o novom Jeruzaleme: mladícka revolta voči systému sa vyčerpala, pretože namiesto neho nemala adekvátnu náhradu. Melanie Griffith je určite priemernou herečkou, ale rola Tess jej padla („I have a head for business, and a bod for sin"). Vyžadovala typ infantilnej blondýny. Paradoxne tento stereotyp jej neskôr pochoval nádejnú kariéru. ()

jatamansi

Komedie, která potěší, neb ukazuje, že když je vtip, dá se vyhrabat ze všeho, což platí doteď. I když metody – na obou stranách – jsou více či méně nečisté. Ale která z nás by si to nechtěla vyměnit s protivnou, namyšlenou a bohatší šéfovou, která nemá zrovna košer metody? Sigourney Weaver je dokonale protivná a nesympatická a tak nějak jí to přejeme, od zlomené nohy až po kopačky od milence. Melanii Griffith zrovna nemusím, ale tady ještě nemá tu ztuhlou vyplastikovanou tvář a dá se na ni docela dívat. Pro ženské je to navíc úsměvné tím, jaké se nosilo oblečení a dnes děsně pasé účesy. Harrison Ford podává standardní výkon a ještě k tomu můj miláček malých rolí, Olliver Platt. Ale kvůli prostoduché zápletce víc než trř * dát nemohu. ()

• Siqourney Weaver i Melanie Griffith se obě účastnily několika pracovních porad obchodnic a sekretářek v rámci přípravy na natáčení. (don corleone)
  • Během natáčení Melanie Griffith bojovala se svou dlouholetou závislostí na alkoholu a drogách a natáčení muselo být občas přerušeno. Po jednom nočním tahu přišla na scénu tak opilá, že natáčení svatby Cynthie (Joan Cusack) muselo být odloženo. Mike Nichols poté Melanii řekl, že nebude její problémy řešit přes studio, ale musí zaplatit 80 000 amerických dolarů za zrušené natáčení a vyřešit své závislosti. Po zbytek natáčení byla pod dozorem najaté zdravotní sestry. Tři týdny po dokončení filmu nastoupila Melanie do léčebny. Ironií je, že podle oficiální biografie byl Nichols v přibližně stejnou dobu závislý na kokainu. (kenny.h)

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis

02.05.2021

Ve věku 89 let zemřela oscarová herečka řeckého původu Olympia Dukakis. Svůj filmový debut prožila v roce 1964 ve filmu Lilith a objevila se i jako matka Dustina Hoffmana ve filmu John a Mary z roku… (viac)