Príbehy zo záhrobia - Season 7 (1996) (séria)

Report from the Grave (S07E08)

(epizóda)

Elliot je mladý vedec, ktorý objavil spôsob ako sa dajú čítať spomienky mŕtvolám. Aby si túto svoju metódu overil, tak sa vyberie uprostred noci so svojou priateľkou Arianne na cintorín. Vniknú do hrobky psychopatického sériového vraha Valdemara Tymraka, ktorý zabil dvadsaťšesť ľudí. Na ňom chce vyskúšať svoj prístroj. Tým však otvorí bránu smrti a vzkriesi prízrak mŕtveho vraha. (MM_Ramone)

Mr.Apache

(14.6.1996) Tento díl sice po stránce logiky hapruje snad ve všech směrech (alespoň takový jsem z něj měl dojem při posledním zhlédnutí), avšak má tak krásně goticky romantickou atmosféru, jakou snad nedisponuje už žádná jiná epizoda. Zčásti to lze přičíst na vrub prostředí (sedmá série se točila komplet ve staré dobré Anglii), zčásti určitě zápalu horrorového specialisty Williama Maloneho, který si v Tales předtím střihl klasickou Only Skin Deep, v devadesátkách stihl ještě natočit jednu z mnoha verzí House on Haunted Hill a jednou epizodou (Fair-Haired Child) pak přispěl do ceněného žánrového projektu nultých let, Masters of Horror. Právě díky té nádherné atmosféře, která sama o sobě dělá z Report from the Grave bezmála jednu z talesovských klasik, a také vymazleným, romanticky strašidelným jednotlivostem, dávám tomuhle kousku 4* a ne míň. Moje třetí nejoblíbenější epizoda poslední série. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí ôsma epizóda zo siedmej série nesie názov "Report from the Grave" (Správa z hrobu). V roku 1996 ju natočil režisér William Malone. Elliot je mladý vedec, ktorý objavil spôsob ako sa dajú čítať spomienky mŕtvolám. Aby si túto svoju metódu overil, tak sa vyberie uprostred noci so svojou priateľkou Arianne na cintorín. Vniknú do hrobky psychopatického, sériového vraha Valdemara Tymraka, ktorý zabil dvadsaťšesť ľudí. Na ňom chce vyskúšať svoj prístroj. Tým však otvorí bránu smrti a vzkriesi prízrak mŕtveho vraha. *** ()

Trevor

Mladý vedec Elliot sa spolu so svojou priateľkou vstupuje do hrobky masového vraha zodpovedného za smrť 26 ľudí aby otestoval svoj prístroj na čítanie myšlienok mŕtvych ľudí...na populárnej slovenskej stránke so seriálmi ako druhá epizóda prvej série. ()

zdeny99

Vizuálně parádní epizoda. Ty mrtvoly v čele s Valdemarem Timrackem byly fantasticky bizarní, stejně jako ten starý hřbitov, až na mě dýchla atmosféra Cornanových filmů. Mouchy byly zase nechutně odpudivé. A po obsahové stránce to jasně vzdávalo moderní poctu legendárnímu románu Marry Shelley. Opět vynikající díl. [10. hodnocení, 1. komentář, 80%] ()