Ruth, starnúca vodkyňa mafiánskeho klanu v návale zlosti chladnokrvne zabije svojho obchodného partnera. Svedkom vraždy je mladá servírka, ktorá má tajný ľúbostný vzťah s Ruthinym milencom. Všetko sa to náhle poriadne zamotá. (MM_Ramone)

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. Posledná, záverečná, v poradí trinásta epizóda z piatej série nesie názov "Till Death Do We Part" (Pokiaľ nás smrť nerozdelí). V roku 1993 ju natočil režisér W. Peter Iliff. Ruth, starnúca vodkyňa mafiánskeho klanu, v návale zlosti chladnokrvne zabije svojho obchodného partnera. Svedkom vraždy je mladá servírka, ktorá má tajný ľúbostný vzťah s Ruthinym milencom. Všetko sa to náhle poriadne zamotá. Pretvárka a intrigy. *** ()

Willy Kufalt

Řemeselně povedenou, ale po většinu času také ničím nevyčnívající gangsterku říznutou romancí pozvedává na 4 hvězdičky až úplný závěr, který dokáže této zdánlivě tuctové žánrové podívané přidat velmi překvapivý, nový rozměr. Onen ten zvrat sice není ve světě fantastiky na rok 1993 úplně originální, sám jsem se s takovým setkal už v jedném černobílém francouzském filmu od poměrně známého režiséra (kdo viděl tento Příběh ze záhrobí, může hádat do pošty! :) – prozrazovat předem by to byl ovšem spoiler), ale nejen díky posunutí do jiného žánru, ale i použitím stejného prvku v příběhu s mnohem více postavami tentokrát přináší přeci jenom trochu jiný účinek. ()