Príbehy zo záhrobia - Season 5 (1993) (séria)

People Who Live in Brass Hearses (S05E05)

(epizóda)

Kriminálnik Billy sa chce pomstiť pojazdnému predavačovi zmrzliny, pánovi Byrdovi, vďaka ktorému si odsedel dva roky vo väzení. Spolu so svojim mladším bratom Virgilom sa ho chystajú pripraviť o peniaze. Počas lúpeže odhalia strašlivé tajomstvo pána Byrda. (MM_Ramone)

Mr.Apache

(13.10.1993) Těžko najít jiný seriál, v němž se vystřídalo tolik osobností hereckého, hudebního, scénáristického a v neposlední řadě i režisérského světa. Jejich výčet si můžete najít jinde - malý vzorek třeba v mém zdejším Deníčku v zápisku pod názvem "60 (Stars in Tales)". Co se týče slavných režisérských jmen, na první pohled asi nejvíce upoutají Robert Zemeckis s Richardem Donnerem. A nutno uznat, že jejich epizody (např. And All Through the House nebo Dig That Cat... He's Real Gone hned v první sérii) skutečně patří k těm pamětihodným. Nejsou to však jediní režiséři, kteří mají na kontě nějaký ten pozoruhodný kinematografický zápis a přitom se ochotně chopili zfilmování jedné či více epizod Tales from the Crypt. Někteří z nich pohořeli (Walter Hill a William Friedkin), jiní se naopak blýskli (Howard Deutch). Kdo však nikdy nezklamal, byl Russell Mulcahy. V 80. letech si získal jméno v oblasti nastupujícího fenoménu hudebních videoklipů a svou pozici nadějného mladého filmaře potvrdil fantasy trhákem Highlander. A ač později jeho sláva pohasla, v Crypt Keeperově pohostinné kostlivé náruči se na nějakou dobu opravdu našel. Do jeho hrobky vstoupil hned čtyřikrát a pokaždé zabodoval. V tuto chvíli měl na kontě kultovní dřevorubeckou Split Second z třetí série a nelehkou pozici někoho, kdo si po takovém majstrštyku nejspíš nebude chtít udělat vyloženou ostudu. Naštěstí dostal k dispozici hned dvě herecká esa v podobě Billa Paxtona (Vetřelci, Near Dark, Muž s třema rukama) a Brada Dourifa (Přelet přes kukaččí hnízdo, Guyana Tragedy, Hořící Mississippi). A věřte tomu, že s tímhle duem můžete s úspěchem uhrát i daleko horší scénáře než jaký má tahle od začátku až do konce vysoce zábavná zmrzlinářská historka s brutálně-masakrální příchutí. Výsledek? Mulcahy nezklamal, Paxton s Dourifem potvrdili statusy legend a Příběhy ze záhrobí se rozrostly o další památnou epizodu, v níž si to svoje najdou jak znalci Bergmanovy Persony, tak fanoušci Mötley Crüe. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí piata epizóda z piatej série nesie názov "People Who Live In Brass Hearses" (Ľudia, ktorí žijú v bronzovej truhle). V roku 1993 ju natočil režisér Russell Mulcahy. Príbeh o dvoch hlúpych bratoch, ktorí precenili svoje schopnosti niekoho okradnúť. Kriminálnik Billy sa chce pomstiť pojazdnému predavačovi zmrzliny, pánovi Byrdovi, vďaka ktorému si odsedel dva roky vo väzení. Spolu so svojim mladším bratom Virgilom sa ho chystajú pripraviť o peniaze. Počas lúpeže odhalia strašlivé tajomstvo pána Byrda. **** ()

Faustka

Taky ujíždím na zmrzlině, nejradši mám pistáciovou. A na dabl překvapení jsem od manžela už vytrénovaná. Takže mě to nemohlo až tak zaskočit. Ale zaskočilo a taky nadchlo. Příběh s nečekanou pointou. ()

Omnibus

"Brácho, vlez mi na záda! Mám tě plné zuby... Loupení je paráda, vzhůru do záhuby!" It was a good plan. Až na to, že plánovat vysoce sofistikovanou loupež (ty promyšlené detaily, ta synchronizace :-)), s mladším bratrem o jednociferném IQ, zase tak dobrý nápad nebyl. Výborná zmrzlinka. Dablzmrzlinář mi natočil tuplovaný kornout, s pětihvězdičkovou příchutí. ()

Willy Kufalt

Ač trefně ztvárnění, první z hlavních hrdinů mi byl od počátku protivný a nechutně buranský a druhý pro změnu vyvažoval relativní sympatie povahou nesnesitelně zaostalého ňoumy s IQ kdesi na spodní hranici... to mi byla dvojice! :o) Naštěstí, jak si tak spolu mluvili a vyjeli, společně brzy zacílili směrem k zmrzlináři, o kterém tu platí víc, než jen, že má rád dětičky a že působí na většinu zákazníků mile. A věřte, v mnoha místech jde o skutečně velmi vtipnou krátkou komedii naplněnou brutálním černým humorem a se závěrem, proti jakému jsem vlastně vůbec nic neměl – a ještě jsem navrch zůstal překvapen nečekaným zvratem. ()

Trevor

Drogovo závislý mladý muž Bill sa snaží pomstiť pomocou svojho mentálne postihnutého brata zmrzlinárovi, ktorý bol zodpovedný za jeho zadržanie a zároveň sa dostať k jeho peniazom.Nevie však, že zmrzlinár Byrd má tiež temné tajomstvo... ()