Donald Longtooth (Malcolm McDowell) je upír. Ovšem není to jen tak ledajaký upír. Spí v rakvi, která funguje jako sklápěcí postel a má u ní skleničku na zubní protézu. Každý večer vstává na budík do zaměstnání. Pracuje jako noční hlídač v krevní bance. Nejvíce zvláštní na něm je to, že jediný z rodiny nezabíjí lidi. Když jeho rodina šla zabíjet, tak on pokaždé zůstal doma. Jednoho dne ovšem bude stát zkoušce, kdy svoji přecitlivělost bude muset zahodit za hlavu. (zdeny99)

Mr.Apache

(10.7.1991) Bláznivá, ale milá upírská historka s Malcolmem McDowellem v roli nesmělého krvesaje s krycím zaměstnáním nočního hlídače v krevní bance. A také s Michaelem Berrymanem coby Rupertem Van Helsingem, pravnukem legendárního upírobijce. Máme tu pár odkazů na klasické upířiny (hlavní postava je zde jedním z antagonistů nazývána "hrabětem", případně také Lugosim) a několik povedených fórků (Malcolm spí v rakvi upravené na způsob sklápěcí postele; jeho postava se jmenuje Donald Longtooth - Dlouhý zub - což je zároveň pseudonym dvorního scénáristy Tales, Terryho Blacka). McDowellův nesmělý upír je dobrák od kosti. Tráví samotářský (ne)život společně se svým jediným přítelem, krysou Leopoldem, a vypadá, že by ani mouše neublížil... Alespoň dokud se opravdu nenaštve. Berrymanův Van Helsing, ač nemá tolik prostoru, je nezapomenutelný už jen díky zjevu svého představitele - horrorového veterána z filmů jako Hory mají oči nebo ze starých videoklipů Mötley Crüe. Už jen kvůli těmto hereckým legendám stojí tahle epizoda za vidění. A nejen kvůli nim. The Reluctant Vampire plní ve třetí sérii podobnou úlohu jako jiný příspěvek Terryho Blacka - Korman's Kalamity - v té předchozí. Funguje jako skvělé odlehčení před další porcí brutálního černohumorného nářezu. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí siedma epizóda z tretej série nesie názov "The Reluctant Vampire" (Váhavý upír). V roku 1991 ju natočil režisér Elliot Silverstein. Štavnatý príbeh o vampírovi, ktorý sa dlho nevedel odhodlať poriadne zakusnúť do krčnej žily. Pán Donald Longtooth je upír, ktorý pracuje ako nočný strážnik v krvnej banke. Aby nemusel zabíjať ľudí, tak kradne krv zo skladu. Všetko sa mu to poriadne skomplikuje, keď ho odhalí jeho šéf, keď sa do neho zamiluje jeho kolegyňa a keď ho začne prenasledovať Rupert Van Helsing. *** ()

Omnibus

"Do prasáka kůl, Van Helsing je... vůl." Aneb nejen mistr tesař, ale i certifikovaný upírobijec se někdy utne. Ovšem Michael Berryman jako Van Helsing, ten byl! Úžasný ksichtík, jen vstoupil úplně nás oba rozsekal, takový záchvat smíchu jsme už dlouho nechytili! Vynahradilo mi to slabšího upíra Donalda Dlouhozuba. Čekal jsem, že Malcolm McDowell na mě bude z očí pouštět běsy, jako ve většině svých rolí, plus nějakou tu nosferatu temnotu, ale ten pacholek si roli upíra střihnul v lehce rozverném duchu. No ale chápu, furt hrát jen zvrácené psychouše je vyčerpávající, i maniak jeho formátu si potřebuje někdy orazit, něčím veselejším. Čtyři rány do kůlu dávám. Ooops, kdo že to vlastně ležel v rakvi? :-) ()

zdeny99

Malcolm McDowell coby nesmělý upír, pracující jako noční hlídač v krevní bance, který vstává na budík. Tak to je opravdu naprosto dokonalá postavička, kterou si musí každý hned oblíbit. Já si ji oblíbil hned. A nejlepší na všem byla ta jeho zubní protéza. Jen o něco zaujme postava potomka Van Helsinga v podání Michaela Berrymana (původní film HORY MAJÍ OČI), a to již jen kvůli svému zjevu. Tohle je opravdu velice podařená epizoda. Založená na vtipu a skvělých výkonech těchto dvou herců. [13. hodnocení, 2. komentář, 71%] ()