Jim Korman, ilustrátor, výtvarník, tvorca komiksov sa jedného dňa až príliš moc ponoril do svojej tvorby. Pri práci pre komiksovú verziu "Tales from the Crypt" využije jedinečnú možnosť na to, aby sa zbavil svojej panovačnej, žiarlivej manželky Mildred, ktorá mu robí zo života peklo. Objavila sa u neho schopnosť zhmotniť svoje kresby. (MM_Ramone)

Mr.Apache

(26.6.1990) Tak tohle je díl mého srdce! Příběh comicsového kreslíře Jima Kormana je jedním z vůbec nejmilejších v celém seriálu. Pocta původní inspiraci Tales - horrorovým magazínům z 50. let a jejich tvůrcům. Herec, který hraje Kormana (Harry Anderson) je typově naprosto přesný, a obě jeho ženy (fúrie Colleen Camp i půvabná Cynthia Gibb, která kdysi začínala ve Vzpomínkách na hvězdný prach Woodyho Allena) mě okouzlily. Monstra jsou zcela v duchu padesátých let komicky hrůzná, a na úvod perfektně sednoucí písnička "Just My Imagination" od Temptations prostě nemá chybu. Kormana jsem viděl mnohokrát, a vždy mě dokáže znovu potěšit. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí trinásta epizóda z druhej série nesie názov "Korman´s Kalamity" (Kormanov problém). V roku 1990 ju natočil režisér Rowdy Herrington. Pozoruhodný umelec Jim Korman, ilustrátor, výtvarník, tvorca komixov sa jedného dňa až príliš moc ponoril do svojej tvorby. Pri práci pre komixovú verziu "Tales from the Crypt" využije jedinečnú možnosť, na to aby sa zbavil svojej panovačnej, žiarlivej manželky Mildred, ktorá mu robí zo života peklo. Objavila sa u neho schopnosť zhmotniť svoje kresby. *** ()

Willy Kufalt

Hmm, hmm, tak tyhle střety postavy tvůrce s vymyšleným fikčním světem mám ve filmech rád... Velmi pěkná povídka, směřující hororovými stezkami přes všechny děsivé prožitky k pohlazujícímu romantickému závěru, vzdává s vtipnou nadsázkou hold tvůrčím průkopníkům v hororovém žánru. Vedle zavedení diváka do prostředí vzniku stejnojmenných dobových komiksů Příběhů ze záhrobí neobejde ani stylovou zmínku oblíbené seriálové Zóny soumraku a já vedle toho měl pak zároveň celou dobu asociaci, že jméno Korman u hlavní postavy muselo být jednoznačně zvoleno jako odkaz na osobnost jedné z největších režisérských legend v oblasti klasických hororových filmů, Rogera Cormana. Šílená oživlá monstra působící nechtěně (či tentokrát výjimečně záměrně) komickým dojmem pak zase uprostřed spousty jiných odkazů na poválečnou americkou hororovou produkci vtipně parodují styl těch nejšílenějších dobových béčkových hororů. ()