Príbehy zo záhrobia - Season 2 (1990) (séria)

Nezapomenutelná hra (S02E03)

(epizóda)
  • USA Cutting Cards

Mr.Apache

(21.4.1990) Po Deutchovi se do hry vrací také Walter Hill. K ruce má výborného Lance Henriksena, excelujícího v roli notorického gamblera. Tento díl je poměrně populární, a já uznávám, že má hodně co do sebe. Scéna s ruskou ruletou na parkovišti je parádní a když Lance při "chop pokeru" sugestivně pronese to své "I've always been a lucky kind of guy", máte pocit, že sledujete absolutní klasiku. Na druhou stranu, poslední třetina příběhu už neobsahuje žádné překvapení a eskaluje přesně tím směrem, jaký si divák znalý zákulisí vzniku šokantně praštěných ideí pro původní comicsové Tales from the Crypt (viz epizoda Korman's Kalamity) nejspíš snadno představí. Bez mučení přiznám, že ani jeden z Hillových příspěvků do Crypt Keeperovy pokladnice mi k srdci nepřirostl. Ovšem Cutting Cards k tomu má místy nejblíže. ()

Omnibus

"Souboj jedna báseň, uhryznu ti dáseň!" Kvalitně zahraná ruská ruleta vám zježí chlupy na rukou, zejména verze 6/3, o kterou si rákosníkům řekl Robert De Niro v Lovci jelenů. Ovšem ultimátní varianta ruské rulety, čili 1/1, ta už je padlá na (ne)prostřelenou hlavu. Ale takový "sekací poker" má taky něco do sebe. Holky tohle nechápou (ta moje teda ne :-)), ale my chlapi jsme, při tzv. vzájemném poměřování pinďourů, holt hraví a soutěživí. Však nadarmo se neříká: "Kdo si hraje, nezlobí." Bodejť by taky zlobil, když už nemá čím. Btw, ten Lance Henriksen má teda pech - další film, kde ho zůstalo jen půl a tak obdržel jen poloviční honorář. ()

Trevor

Dvojica hazardných hráčov rozohrá hru na život a na smrť...celé to zachránil samotný záver ale musím uznať že väčšinu epizód druhej série pozerám bez dabingu aj titulkov takže niektoré náročnejšie konverzácie v anglickom jazyku mi robia menší problém. ()