Príbehy zo záhrobia - Season 1 (1989) (séria)

Miláčku, přijď mě rozsekat (S01E05)

(epizóda)
  • USA Lover Come Hack to Me

Peggy si napriek nesúhlasu svojej tety Edith vezme za manžela muža, ktorý túži predovšetkým po jej peniazoch, ktoré zdedila po svojich rodičoch. Peggy to však má všetko veľmi dobre premyslené. Má svoj dokonalý plán. (MM_Ramone)

Mr.Apache

(21.6.1989) První sérii rozhodně nerežírovali žádní nýmandi. Dalším esem je Tom Holland, který díky úspěšným trhákům Fright Night a Child's Play v té době platil za tvůrce, jenž má ke kombinaci horror/humor hodně co říct. Co se týče herců, netřeba opakovat, že v Tales se vystřídal téměř celý tehdejší (i dnešní) Hollywood. Tenhle díl má Amandu Plummer (Pulp Fiction, Král rybář), a ta je jednoduše skvělá. Jako ostatně vždy. Celou epizodu o „dokonalých líbánkách" shrne Crypt Keeper s kloboukem svatebčana na olysalé lebce, do varování novomanželům, aby svým nastávajícím včas prohledali skříně, protože nikdy neví jaké kostry z nich vypadnou. Tato epizoda je malou exkurzí hned do několika horrorových subžánrů. A svatba, to je nakonec pro některé určitě taky pěkný horror. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí piata epizóda z prvej série nesie názov "Lover Come Hack to Me" (Dokonalé líbanky). V roku 1989 ju natočil režisér Tom Holland. Malá horrorová prechádzka novomanželským peklom. Peggy si napriek nesúhlasu svojej tety Edith vezme za manžela muža, ktorý túži predovšetkým po jej peniazoch, ktoré zdedila po svojich rodičoch. Peggy to však má všetko veľmi dobre premyslené. Má svoj dokonalý plán. **** ()

Omnibus

"Se sekerou navěky, zalezem si do deky." Ano, ano. Taky jsem to loni odsouhlasil, to obligátní "Dokud nás smrt nerozdělí...", aniž bych domyslel důsledky. I moje vyvolená byla neobyčejně vdavekchtivá, podobně jako divoška "Honey Bunny", ale já určitě rozsekanej na dablcimprcampr neskončím. Doufám? ()

Trevor

Peggy dúfa že jej svadobná noc bude dokonalá a bude sa niesť v duchu rodinných tradícií...s problémami ale nakoniec predsa len sa mi podarilo dostať aj k epizódam z prvej série za čo som jednému z českých fanúšikov filmu vďačný. Našťastie ešte stále je tých normálnych viac aj na tejto databáze. ()