Príbeh o chamtivej mladej žene, ktorá zistí, že krása je nestála vec. Dvadsaťjeden ročná prostitútka Sylvia Vaneová svoju krásu ľahkomyseľne predá za desať tisíc dolárov podivnému majiteľovi záložne. Onedlho trpko oľutuje tento zdanlivo výhodný kšeft. (MM_Ramone)

Omnibus

"Čas jí zvrásní kůži hebkou, obdaří ji těžkou depkou." Jo jo, stárnout s grácií je umění, to je stará vesta. Jizvy ženu hyzdí, chlapa krášlí. A s vráskami jako s jizvami. S tím rozdílem, že jizvám se dá vyhnout, je-li člověk opatrný, ale věkem svraštělá kůže číhá za nejbližším nárožím na každého. Ale zatímco nám chlapům to takříkajíc vrásky nedělá, pro ženy je každý i sebemenší varhánek na čele tragédií antických rozměrů. Ovšem pointa mě dostala. Dojemnou chvíli, kdy stará mladá babice si v náručí kolébala svůj vlastní obličej, sádrový odlitek své bývalé krásy, jsem si užíval, utíral slzy dojetí a chystal se dát 4 hvězdy. Pak mě i tu hnusnou bábu na chodníku potkal zlomyslný osud a její i moje vzpomínky rozflákal na cimprcampr. Moc pěkná třešnika na sádrovém dortu a jasných 5*. Jo a moc bych za to nedal, že té emeritní prostitutce nastavil nohu (resp. svou holenní kost) samotný uličník Crypt Keeper. To by mu bylo podobné :-). ()

Mr.Apache

(14.6.1989) Možná jsem ho trochu nadhodnotil, ale tento díl, režírovaný Howardem Deutchem (tvůrcem v USA kultovní Pretty in Pink) a napsaný startrekovským scénáristou Fredem Dekkerem (jenž má na kontě i jeden režisérský zářez v podobě oblíbeného dětského horroru Monster Squad), mám hodně rád. Možná proto, že právě z této epizody asi nejvíce dýchají mé oblíbené osmdesátky. To je koneckonců pojištěno i Leou Thompson, která tehdy byla díky Návratům do budoucnosti na samém vrcholu své herecké kariéry. Výborný je ovšem i málo známý Britt Leach, který si svého šarlatánského zastavárníka přímo lábusovsky užívá. ()

Willy Kufalt

Nekompromisním vývojem mysteriózního příběhu, jenom zdánlivě spočátku spějícího k velkému štěstí u již předem pochybné postavy, jakoby vypadla tato povídka přímo ze Zóny soumraku.. akorát styl, z něhož v každé scéně naplno cítit konec 80. let, je zcela odlišný. Kupodivu však k oné historce o rafinované a chamtivé dívce lehčích mravů tento pozdní osmdesátkový nádech padne velmi dobře a podobně jako hlavní antihrdinka má v sobě přes určitou pachuť jistý přítažlivý půvab. S výtvarnou stránkou se tu stejně jako v předchozí epizodě Dig That Cat... He's Real Gone pracuje v rámci televizního formátu na nebývale vysoké úrovni, i kamera svými pohyby krásně dotváří napětí... Takže jsem opět mile překvapen, nakolik většině hororové produkce z 80. let často nedokážu přijít na chuť, jak mě zrovna Příběhy ze záhrobí v rámci zatím všech viděných povídek dokázaly hodně zaujmout. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí štvrtá epizóda z prvej série nesie názov "Only Sin Deep" (Krása na predaj). V roku 1989 ju natočil režisér Howard Deutch. Je to príbeh o chamtivosti, smrti a mladej žene, ktorá zistí, že krása je nestála vec. Dvadsať jeden ročná prostitútka Sylvia Vaneová svoju krásu ľahkomyselne predá za desať tisíc dolárov podivnému majiteľovi záložne. Onedlho trpko oľutuje tento zdanlivo výhodný kšeft. **** ()

• Když Sylvia (Lea Thompson) zastřelí svého přítele Ronnieho (Brett Cullen), tak se mu na košili v jednotlivých záběrech mění rány po kulkách. (Duoscop)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles v Kalifornii (USA). (Epistemolog)