Príbeh o smrti a umieraní. Väčšina ľudí to zažije len raz a je po všetkom, ani si to nestihnú uvedomiť. Ale jeden človek to zvládol viackrát. Showman Ulric Nesmrteľný zistil, že smrť je výborný biznis. Za peniaze začal umierať pre pobavenie publika. Nakoniec sa však prepočítal. (MM_Ramone)

KayaCarter

Po letech jsem narazila na sympatického pana vypravěče z krypty. A pořád to funguje. Za málo peněz se jim podařilo natočit strašidelný, šokující i vtipný příběh. Od těchto mistrů filmu staré školy by se měli dnešní filmaři učit. Skvělá kamera a perfektní střih spolu s divnolidmi z cirkusového prostředí funguje skvěle. Tenhle příběh mě pobavil a potěšil kočičkami a i když jedna nedopadla moc dobře, přeci jen se svým způsobem pomstila za svou smrt. Jak roztomilé. ()

Willy Kufalt

Tahle půlhodinová smršť snad nejšílenějších cirkusových atrakcí v originálním černohumorném příběhu je úplně prvním kouskem z filmografie Richarda Donnera, který se mi skutečně líbil a bavil mě po celou dobu. Je pro mě taky úplně prvním setkáním s Příběhy ze záhrobí vedené stylovým Strážce Krypty a výsledkem byl zážitek, po kterém do Krypty určitě nebudu brzy váhat vstoupit ve společnosti dalších hrdinů a neobvyklých fantaskních příběhů i opakovaně. Propracovaná výtvarní stránka od kostýmů až po kameru působí skutečně neotřele a společně s výborně zvoleným hereckým ansáblem ve svérázných postavách dokáže upoutávat nápady a zvláštní směsicí morbidity s vtipem snad každou vteřinou. „Chyběla jsi mi, když jsem byl mrtvej...“ ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí tretia epizóda z prvej série nesie názov "Dig That Cat... He´s Real Gone" (Deväť životov). V roku 1989 ju natočil režisér Richard Donner. Príbeh o umieraní, o smrti. Väčšina ľudí to zažije len raz a je po všetkom, ani si to nestihnú uvedomiť. Ale jeden človek to zvládol viackrát. Showman Ulric Nesmrteľný zistil, že smrť je výborný biznis. Za peniaze začal umierať pre pobavenie publika. Nakoniec sa však prepočítal. **** ()

Omnibus

"Matika je záludná, vražedná i obludná." Kdo na základce v matice prolejzal jen s odřenýma ušima a má problémy i s prostým odčítáním, ten špatně vyřeší i triviální rovnici (K-1) - Y =  x  //kde "K" je konstanta počtu životů kočky domácí, kterých je, jak všichni víme, na počátku (!) devět, "Y" je počet spotřebovaných životů, včetně toho při dalším vystoupení, čili 8, a kde "x" je počet životů, které mu po vystoupení zbydou // pročež mu vyjde výsledek x = 1, což sice vypadá dobře, ale coby řešení zmiňované rovnice je to bohužel špatně. Po svém "posledním velkém představení" si pak aplausu už moc neužije. Jinými slovy, bude si moci tak akorát škrábnout. Doslova. ()

Mr.Apache

(10.6.1989) Poslední z úvodní trojice epizod, které byly všechny odvysílány v jeden večer, je nejvtipnější. A dost možná jde o vůbec nejhumornější díl ze všech devadesáti tří. Na režisérské sesli se uvelebil další producent Tales, Richard Donner, známý coby režisér Supermana, Smrtonosné zbraně či slavné satanské pecky Omen. A nutno podotknout, že zde naprosto exceloval. Joe Pantoliano jako Ulrik Nesmrtelný, stejně jako herci v dalších úlohách (zejména principál a doktor Emil Manfred) byli neodolatelní. Donner pojímá svou cirkusovou epizodu s dokonalým smyslem pro vtipnou bizarnost, a trumfuje i výborného Zemeckise. („Polanski chce točit film o mém životě.") Historicky první večer s Příběhy ze záhrobí nabídl hned dva z největších klenotů seriálu. Nezbývá než konstatovat, že start se Crypt Keeperovi vydařil opravdu skvěle. ()