Krajné medze - Season 7 (2001) (séria)

Nový život (S07E03)

(epizóda)

Skupina lidí, kterou konzumní život a přepracování přivedl k syndromu vyhoření, přijme nabídku náboženské skupiny začít nový život bez techniky a moderních vymožeností a především bez stresu. V nové osadě, kterou vede tajemný Otec (Nick Mancuso), daleko od civilizace, zasvětili svůj idylický život víře. Danielovi (Brad Rowe) a Beth (Michelle Beaudoin) se narodí dítě a od té doby Daniel začíná mít tušení, že otec není ten, za koho se vydává. Ze strachu uprchnou s Beth a s dítětem z osady. Na útěku potkají Jacoba (Michael Eklund) a oba dojdou k šokujícímu odhalení. (A.L.E.S.)

A.L.E.S.

Tak tahle epizoda mě dostala ze všeho nejvíc. Vím, žijeme v uspěchané a vystresované době plné civilizačních chorob. A kdo to nezvládne, vyhoří. Proto je nabídka nového života tak lákavá a určitě se najde spousta lidí, která by na nabídku přistoupila. Jenže jak řekl Lukavský, není dobré svěřit svůj osud někomu neznámému, i když je nám sympatický. Celý příběh je šokující a zároveň geniální. ()

Honza2211

Jedna z nejsilnějších epizod Krajních Mezí z celé 7. série! Pokud milujete Hvězdnou Bránu nebo podobné sci-fi o tom jak mohou být lidé ovlivněni mimozemšťany a až to jaké míry to může zajít, tak tohle je přesně ta správná epizoda, u které se budete výborně bavit! Tak trochu mi připadalo, že z této epizody z roku 2001 pochází myšlenka Oriů (které známe z pozdější Hvězdné Brány). Mocný otec - mág - náboženský fanatik, se snaží skupinu lidí "spasit", popř. ovládnout tím, že je zavede do nového života v přírodě mimo civilizaci (kde oni sami se už předtím rozhodli jít) a kde celá malá komunita začne žít novým životem a musí se odtrhnout od starého způsobu života... Celé to vypadá nadějně, začátek je dobrý - náboženský, "sektářský", jenže dochází ke sporům, konfliktům, novým objevům, překvapením, celé s dramatickým, hororovým až šokujícím koncem.. Nic pro slabé nervy.. Tak jak jsme bohužel u některých epizod Krajních Mezí už zvyklí.. ()