Krajné medze - Season 4 (1998) (séria)

Původ druhu (S04E23)

(epizóda)
  • Kanada The Origin of Species (viac)

Jde o díl navazující na epizodu Evoluce (1997). V důsledku pokračující Wilsonovy choroby nemohl dr. Nodel (Ron Rifkin) pokračovat jako prostředník mezi studenty a lodí a během komunikace i se synem Paulem zemřel. Na lodi tak zbývá sedm studentů, které loď odváží neznámo kam. Šanci na úspěšnou misi představuje Hope (Kathleen Duborg), která si nastuduje Nodelovy vědecké poznatky. (A.L.E.S.)

PKD

Díl 3x12, Double Helix pt. II začínající (to žeru) pár vteřin poté. Ona loď je designově zajímavá a v rámci tv rozpočtu nepůsobí až tak lacině. To jak se přeskládává za letu je efektní. Trochu mi interiér připomíná krystalovou loď z Kryptonu a přesouvající stěny zase onu Kostku, což nebude náhoda, když jde též o kanadskou záležitost a navíc rok před tímto.;) Dobrá varianta scénáře, kde jediná osoba, která tam vůbec neplánovala jíti, natožpak letět někam kdo ví kam, se chová racionálněji a více s chladnou hlavou, než ta banda studentů, co tam vlezla dobrovolně. Klasika.;-) Závěrečné rozuzlení bylo překvapivě výživné a dokonce mi ani nevadí ten relativní happyend. Vzpoměl jsem si přitom na Sliders. Vzniknouti to ovšem dnes, byl bych 100% za mnohem nihilističtější závěr a určitě bych nedal za 4. U tv s. vyrobeného v 90tkách mi to nepříjde ještě jako kýč typu......je to sice v  hajzlu, ale vlastně to dobře dopadlo. Ale fakt jsem věřil celou dobu, že se profesor se synem vrátí. ()

maoc

Epizoda Evoluce si o pokračování přímo říkala, ale že dopadne takhle... :-( Původ druhu je primitivní a ničím solidním nepodložení antiGM agitka, blbě napsaná, blbě zahraná a stupidně vypointovaná. Kde předchozí díl nabídnul uvěřitelnou a dokonce vědecky podloženou zápletku a spád, tam tento nabízí jakýsi podivný survival a lá Kostka (vznikla taktéž v Kanadě o rok dříve). Jenže bez atmosféry, bez pocitu zmaru, s tunou tápání postav, prkenného herectví a těžko uvěřitelných dialogů. Říkal jsem si klid, brouku, prostě to zapadá do "cizosti", kterou bych měl pociťovat, když jde o kontakt s jinou inteligencí. Ouha. Ona to tak cizí inteligence nebyla. Rozuzlení je tak ultrablbé, navíc uboze a zkratkovitě podané, že mne připravilo o poslední sympatie k tomuto dílu (aspoň bylo opět pár nahotinek a krytky klínů a lá fíkové listy byly cool). Tak dvě hvězdy, řekl jsem si. Ale pak zazněla poslední věta o pozměnění genetické informace pasažérů samotnou lodí, aby bylo možno poučit se z předchozích chyb civilizace (která dojela na genetické manipulace), a mně začala téct voda z očí. Takže jedna hvězda. Za ty nahotinky. ()