Dr. Martin Nodel (Ron Rifkin), který učí na vysoké škole genetiku, se zabývá studiem lidského genomu. Nyní přišel s myšlenkou, že introny, dosud nezmapovaný genetický materiál, stojí za dalším evolučním vývojem lidské bytosti. Aby svou teorii dokázal, vyvinul aktivátor, který činnost intronů spustí. Svým pokusem na rybě, která z vody vyleze na souš, si však znepřátelí vedení fakulty. Zároveň si je jistý, že mu dědičná Wilsonova choroba krátí život a navíc se od vlastního syna Paula (Ryan Reynolds) dozví, že mnoho let promrhal zbytečným výzkumem. Proto aktivátor vyzkouší na sobě a brzy se dostaví výsledky. (A.L.E.S.)

PKD

Tedy, ten mlaďounký GL či Deadpool, byl objev.;-) Ale jinak dosti dobrá záležitost s 1 profesorem a 8 vybranými studenty z nichž kvůli např. nedobrovolnému svlékání se před ostatními:) 2 z nich skupinu opustí, aby byli nahrazeni jeho synem s jeho o 11 let starší vyvolenou. Závěr jest jako vystřižený ze Spielberga, což trochu kýčovitě rozmělňuje předtím tak umně budovaný děj, ale naštěstí se nic neděje, páč je zde přímé pokr. v díle 4x23 a tam se již Spielberg nekoná. ()

maoc

Výborný díl, který vyniká poměrně uvěřitelnou zápletkou (introny a jejich zatím neznámý původ a funkce v genomu opravdu existují), strhujícím tempem, funkčním tajemnem, slušnými dialogy i herectvím. Konec je poměrně očekávatelný a samozřejmě to shodí do naprosté SF, kterou načal už v kapkách podávaný aktivátor intronů, ale tak nějak mi to nevadilo a navíc vyvolal u nás doma rozmíšku, zda bych nastoupil. Takže vyvolal emoce, a to já rád. Vtipné také je vyřazení někoho bez slepáku. To přece na jeho genom nemá sebemenší vliv. Na jeho kompletnost ano, takže jako vyřazení slabého kusu před misí bych to chápal, ale v tomto případě je odstranění slepáku spíš výhoda. Ale asi tam prostě musela být ta svlékací scéna, aby si divák přišel na své. :-D PS: Co se stalo s chudákem okounkem? Takový mazel a měl jen svých pár vteřin slávy? Není to škoda? ()