Krajné medze - Season 3 (1997) (séria)

Bouře (S03E09)

(epizóda)

Lidskou kolonii na planetě Leviatan postihla epidemie, která ji hrozí zcela zahubit. John (Eric McCormack), kapitán kosmické lodi, přiváží ze Země účinné sérum, aby zachránil svou manželku, svého syna i všechny ostatní kolonisty. Poblíž cíle však loď ztroskotá a včasné doručení léčivého séra je ohroženo. John po kousnutí mimozemským pavoukem upadá do bezvědomí a probouzí se až v nemocnici, kde se dozvídá, že byl na poslední chvíli z rakety zachráněn. Setkává se s rodinou a je oslavován jako hrdina, neboť jeho sérum zastavilo šíření zhoubné nemoci. Radost mu kazí snad jen urputná noční můra, ve které zůstává i s nákladem séra uvězněn ve ztroskotané lodi, a zatímco sní sladký sen o záchraně svých blízkých, zásoba kyslíku se tenčí. (k109)

cyphercz

Uff, ne že by byly Krajní meze obecně nějak pozitivním seriálem, ale tahle epizoda je temná a depresivní jak prase! Pavouci jsou navíc opravdu extrémně hnusní, a to se jich obecně nebojím - neumím si představit jak na tuhle epizodu musí reagovat arachnofobici:) ()

maoc

Slušný díl, ale přece jen zase až tak moc nevyčnívá nad průměr. Souboj představ a reality v hlavě vesmírných trosečníků převážejících do kolonií ze Země sérum na virus, který se šíří galaxií. V mých očích sráží díl dolů naprostí nevěrohodnost astrofyziky, xenobiologie i technologie. Jasně, ve světle toho, jak to vše dopadlo, je to asi jedno, ale stejně mi to vadilo. ()