Krajné medze - Season 3 (1997) (séria)

Kousek lásky (S03E01)

(epizóda)

Píše se rok 2047. Po katastrofě je Aidan Hunter možná posledním žijícím člověkem na Zemi. Přežívá v podzemním bunkru, kde mu společnost dělají holograficky promítané postavy, generované programem umělé inteligence, jehož je tvůrcem. Tito jeho virtuální příbuzní a přátelé jsou velmi realističtí, vyvíjejí se,  jednají a vnímají jako lidé. Mají v sobě více lidskosti, než zlý a egoistický Aidan. Mají právo bojovat o svůj život, když se je jejich tvůrce pokusí vypnout? (k109)

maoc

Už na prvním dílu 3. série je vidět skok v čase. Tedy na kvalitě obrazu a stylu vyprávění. Jinak vše při starém. Slušná konstrukce příběhu je podána průměrně a konec byl opět spíš na povzdechnutí. Vzpoura strojů, v tomto případě holografických konstruktů, asi není úplně to, co bych tady chtěl vidět. Je to totálně nepravděpodobné. Spíš by nastala totální dekonstrukce osobnosti a šílenství. Nebo to byl nějaký sofistikovaný umělecký obraz téhož? I don't think so. ***** EDIT: Tak jsem to projel ještě jednou a nakonec to není tak blbé, jak to vypadalo. Přidávám hvězdičku a mohu doporučit ke shlédnutí. Komentář výše berte s rezervou. Asi jsem byl moc přísný. ()