Krajné medze - Season 2 (1996) (séria)

Život po smrti (S02E15)

(epizóda)

Seržant Styles (Clancy Brown), nevinně odsouzený k trestu smrti pro vraždu jedenácti osob, se po fingované vlastní popravě probouzí v tajné armádní laboratoři, kde je mu nabídnuto prominutí trestu výměnou za účast v biologickém experimentu. Nabídku přijímá. Netuší, že zinscenované obvinění z vraždy bylo jen pouhým předkrmem v děsivém menu, které mu armáda přichystala. (k109)

maoc

Při incidentu byla víceméně tragickou náhodou sestřelena loď mimozemšťanů. Zbyl kus pracky a ještě cosi. No řekněte, proč nezkusit nechat jejich DNA šukat s lidskou? Sice by bylo lehčí a technologicky více odzkoušené je rekombinovat ve zkumavce, ale pro účel scénáře je embryo asi málo hejblavé, tak si nejtajnější z tajných vyhlídnou jako pokusný objekt rovného vojáka, kterého křivě obviní a odsoudí k trestu smrti injekcí. Po (ne)vykonání rozsudku se voják probouzí a dostává šanci nechat si život od stejných šmejdů posrat podruhé. Vzali byste to? Asi ne. Jenže vojcl je silně věřící a kývne na to proto, aby mohl očistit své jméno od vraždy 11 lidí, kterou nespáchal. Celý experiment lékařsky zajišťuje jediná osoba, genetička. Takže máte tým lidí na bezpečnostní a technologické věci a jedinou holku z laborky na komplexní péči o vašeho velmi vzácného pacienta 0. No uznejte, když to po mně čtete, taky byste takové překombinované nepravděpodobnosti snížili hodnocení, že? Ale nechci být příliš přísný. Díl má svá positiva. Můžete mi změnit tělo, ale duši ne. Budu vykoupen, jsem stále nevinný. Touha po očištění a počínající vztah mezi zaprodanou doktorkou a mutíkem jsou devízy. Značné negativum je velmi neprofesionální chování vojáků i likvidačního komanda a konec a lá deus ex machina je takový, inu, ... tak byl tedy spasen? Dobrý, myšlenkově hutný námět zpracovaný velmi slabě až nešťastně. Škoda. ()