Krajné medze - Season 2 (1996) (séria)

Nestálý měsíc (S02E12)

(epizóda)
  • Kanada Inconstant Moon (viac)
Mysteriózny / Horor / Sci-Fi / Fantasy / Dráma / Thriller
Kanada / USA, 1996, 45 min

Profesora Stanleyho Hursta (Michael Gross) jednou v noci zaujme neobvykle zářící měsíc. Usoudí, že Slunce zřejmě dosáhlo fáze novy a brzy bude konec světa. Stanley si uvědomuje závažnost situace, proto chce udělat něco, po čem celý život toužil. Osloví svou přítelkyni Leslie (Joanna Gleason) a během zbývajících chvil chce dohnat to, na co doposud neměl odvahu. (A.L.E.S.)

Anderton

Tak fantázia mu už nepracuje tak, ako pred dvadsiatimi rokmi, keď ma Nestály mesiac celkom slušne vystrašil. Ono je to vlastne o niečom úplne inom, ako o konci sveta, ale to začne byť zrejmé pomerne skoro. Tvorcom samozrejme išlo o to, aby sa divák zamyslel nad tým, čo by sa sám snažil v takýchto chvíľach uskutočniť, komu by čo povedal a vlastne čo by sa stalo, ak by sa vymáčkol aj v prípade, keď sa nič katastrofálne nedeje. Tak v noci uvidím, či nebudem mať po tejto epizóde po rokoch opäť nočné mory. ()

maoc

Ze stejnojmenné povídky Larryho Nivena si to bere hlavní premisu o jasném měsíci, ale to by tak dlouhou stopáž neutáhlo. Tak trochu vaří z vody. A je to děsné melodrama. Chlap je ten nejsprávnější správňák a žena zase tak křehká... Koukat se na to dalo, ale jinak mne to celkem minulo. ()