Krajné medze - Season 1 (1995) (séria)

Koutkem oka (S01E09)

(epizóda)
  • Kanada Corner of the Eye (viac)

Otec Anton Jonascu (Len Cariou) a otec John Royce (Louis Ferreira) mimo svých církevních povinností pomáhají také na poli charity pro lidi bez domova, kteří hledají nový životní směr. Jedním z nich je i drogově závislý mladík Carlito (Callum Keith Rennie), který k otci Jonascu chodí pravidelně ke zpovědi. Po posledním incidentu s policií se však otec Jonascu nachází na rozcestí a ztrácí svou víru v dobro. Jelikož sám není člověk z oceli, chodí pravidelně k lékaři. Zesnulého dr. Givena však po smrti nahradil dr. Pallas (Chris Sarandon). Ukáže se, že dr. Pallas se svými dvěma společníky, policistou Fletcherem (Bill Croft) a tajemnou Victorine (Tamsin Kelsey), jsou ve skutečnosti návštěvníci z jiné planety, kteří si otce Jonascu vybrali pro svůj zdánlivě ušlechtilý záměr. (A.L.E.S.)

tron

Ja neviem, nie je to úplne zlé, má to fajn deväťdesiatkovú atmosféru a spraviť hrdinu z kňaza nie je zlý nápad, ale opätovne sa mi zas a znova potvrdzuje, že Krajné medze sú česť výnimkám béčkarský a nízkorozpočtový seriál s tomu odpovedajúcimi scenármi, efektmi a hereckými výkonmi. V tejto epizóde to vynikne o to viac, že masky sú pomerne hojne zastúpené, sú však príšerné, tu už sme ozaj až niekde na úrovni seriálu Hviezdna brána alebo Lebkáči. Nápad s liečením nie je zlý, ale v rafinovanej scéne, v ktorej si kladná postava spoza rohu náhodne vypočuje zásadný rozhovor záporákov, zistíme, že je to všetko úplne inak. Totálne klišé. Zporáci samozrejme o pár sekúnd neskôr uvidia, ako ich cez presklenené (!!!) dvere odpočúva klaďas. Ako prepáčte, toto je fakt scenáristické dno. Vo vedľajšej úlohe sa objavuje Chris Sarandon, známy ako detektív z Detskej hry. ()

maoc

Na této epizodě se podílel zkušený psavec David J. Schow http://www.legie.info//autor/1489-david-j-schow a je to poznat. Ale přiznávám, že záměrně trochu nadhodnocuji. Oproti jiným dílům je tohle přece jen obsahově o dost zajímavější a dilema denodeně aktuální - co je dobro a co už zlo? Na konci tohoto dílu jsem se musel sám ptát, jak bych se zachoval na místě kněze, který uvěřil, že za tvářemi, které jen on vidí jako démonické, se může skrývat dobro. A jak chápat Ježíšovu větu: poznáte je po ovoci. Doteď nemám jasno jaká cesta by byla správná. Vzít pomáhající dar z rukou stvoření, které vypadá jako z pekla nebo ne? Napadá mne jen: na některé ovoce je potřeba počkat, až dozraje. ()