Krajné medze - Season 1 (1995) (séria)

Králové písku (S01E01)

(epizóda)

Když je jeho výzkumný projekt zastaven a uzavřen, Dr. Simon Kress se nehodlá jen tak vzdát a tajně zachrání několik svých objevených mimozemských životních forem a přesadí je k sobě do stodoly, kde jim vytvoří podobu marťanského prostředí. Zde je nechá růst, aniž by komukoliv vyzradil, co zde skrývá, ani svojí ženě Cathy. Během tohoto experimentu tyto tvory sleduje a učí se od nich, ale pak Kress udělá osudovou chybu s katastrofálními důsledky. (CANNIBAL)

Mr.Jokker

Americký otec vs vesmirní šváby. Bohužel ty brouci až tak chytrý nebudou a mají rádi masíčko. Kdo taky nemá a jednou jak ochutnas lidský už nejde jít zpátky k rosebefu. Zajímalo by mě jestli v té knižní předloze ty brouci spapaj i malyho. To by si teprve smsli přece jen to nejmladší masíčko bývá to nejsladší. Hodnotím teď mám hlad z 10seti ()

Anderton

Beau Bridges sa do role klasického šialeného vedca vžil tak, akoby mu šlo o Oscara. Zdárne mu sekunduje jeho otec, pričom spomienky na mŕtveho brata môžeme považovať za čisto rodinný vtip, nasmerovaný na Jeffa, ale asi skôr nie, i keď bohvie... Boh ale nevedel, čo Simon stvára vo svojej kôlni, inak by mu nedovolil si na neho hrať pred svojou kolóniou malých Marťanov. Ale bacha, žiadni humanoidi, pekne hnusné malé potvory, ktoré sa budú vo voľnej prírode milovať s termitmi. Pre mňa životná úloha tohoto nie príliš populárneho herca. ()

Dan9K

Určitě jeden z nejlepších dílů první série (nikoliv však nejlepší). V rámci celého seriálu se jedná o dobrý nadprůměr. Nic víc. V seriálu pak byla celá řada daleko více podnětnějších dílů, zejména v rámci řady druhé. Takže shazovat celý seriál, jak to dělá DaViD'82, je velice nefér, skoro to pak vypadá, jako by seriál pořádně ani neviděl a skončil někde v první půlce první série, která svou kvalitou byla skutečně spíše nižší. ()

provitamin

Pilotný film k rovnomennému seriálu. Seriál som nevidel, preto možno nižšie hodnotenie z mojej strany. Chlapík si založí doma farmu z mimozemských mravcov, ktorých neustále pozoruje, zapisuje si pokroky, lenže ako mravce rastú, postupne sa z nich stávajú krvilačné potvory... Film s minimom postáv, kde Bridgesa nemusím, drží ho však nad vodou napätie a občas trochu hororová atmosféra, ako sa to celé bude vyvíjať ďalej. ()

danny_21

Pilotní dvoudíl milovaného nebo zatracovaného seriálu Krajní Meze, zaleží na které straně barikáda stojíte nebo jste stáli. Až po upozornění od místních nadšenců, jeden zjistil, že je ispirován povídkou doráka, tloušťíka G.R.R.Martina Píšečnící, na kterou se obratem vrhnu :-) Televizní zpracování hodnotím stejně jako v rámci série - lepší průměr, skoro nadprůměr - 70 % ()

• Film byl v některých případech uveden také jako dvě samostatné epizody v seriálu. (CANNIBAL)
  • Ve filmu je možné vidět hned tři generace herecké dynastie Bridgesů. Jedná se o jediný projekt, ve kterém se objevil Lloyd Bridges, jeho syn Beau a vnuk Dylan hráli spolu. Trojice ztvárnila děda, otce a syna Kressovi. (CANNIBAL)
  • Helen Shaverová, která zde sehrála roli manželky Dr. Simona Kresse (Beau Bridges) Cathy, se zúčastnila natáčení nejen jako herečka, ale také jako režisérka. Celkově měla roli v sedmi epizodách. (CANNIBAL)

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)