An (Cubasa Honda) je odvážná a neohrožená dívka, zatímco Iori (Masataka Kubota) je zakřiknutý a neprůbojný hoch. I přes osobnostní rozdíly se však mezi nimi vytvoří pouto velmi podobné lásce. Ioriho rodina však náhle odchází z města, a pouto mezi oběma dětmi je tak náhle přeťato. An a Iori se však zavážou slibem – jednou se zase sejdou a tehdy bude z An doktorka a z Ioriho její pomocník, který bude pořizovat rentgeny pacientů. Iori nastupuje do vlaku, dveře se zavírají a poslední pohled z okna na jeho dětskou lásku započíná dlouhá léta odloučení. Léta však plynou, rok jde za rokem a Iori se po letech v USA konečně vrací zpět do Japonska. Z An je skutečně doktorka, bohužel si však nepamatuje ani Ioriho, ani na slib, kterým se kdysi zavázala. Iori se však nevzdává a nastupuje jako rentgenolog na kliniku, kde An pracuje. Podivínského Ioriho čekají nelehké dny – musí najít cestu nejen ke své dávné lásce, ale i k novým kolegům. (black.crow)

Zíza

Průměrný seriál z lékařského prostředí. Zajímavé může být, že se to odehrává mezi rentgeny, CT a MR. Zase tu máme nějaký konflikt nad x pod - ve smyslu já jsem doktor a kdo je víc. Já jsem doktor z dobré nemocnice a kdo je víc. Ale pak tu také máme geniálního hlavního hrdinu, jeho kolegy, který každý má něco do sebe a hlavně jejich nadřízený hraný Endó Ken'ičim je strašně fajn. Honda Cubasa mě opět přesvědčuje, že hrát moc neumí, že tam si je pro hezkou tvářičku, ale upřímně mně se třeba víc líbí Hirose Alice. Konec je jako každý jiný takový seriál. Ničím to z té řady nevybočuje, ale jako oddechovka je to v pohodě. Nic neočekávat a člověk bude spokojený. ()

black.crow

Seriál si zaslouží několik pochval. První pochvala míří k osvěžujícímu pojetí tématu. Lékařské prostředí je sice ohrané, ale nikoliv vyčerpané, jak Radiation house dokazuje. Druhá pochvala míří k příjemně nedokonalým postavám v čele s narcistickým panem doktorem Kaburagim a paní ředitelkou se zájmem v hnusných čajích. I rentgenologie má ale svoje stinná místa, a stejně tak i seriál Radiaton house. Nejtemnějším místem je zdlouhavost. Tvůrci se snaží, seč můžou, aby byl každý z jednotlivých příběhů originální, napínavý, překvapivý, ale daří se to bohužel jen do určité chvíle. Originální nádech se v průběhu vytrácí a zbývá jen šeď průměrnosti. Škoda. ()