Kaguja-sama wa kokurasetai: Tensaitači no ren'ai zunósen

• Japonsko かぐや様は告らせたい~天才たちの恋愛頭脳戦~ (viac)

Five By Five

To ich vzájomné prekáranie ma veľmi bavilo. Vedľajšie postavy tiež zábavné. Páčila sa mi však viac prvá polovica filmu - zápletka v tej druhej bola dosť slabá. ()

Wenciczech

Docela zklamání. Celkový herecký výkon dosti mizerný. Jakýkoliv "šokující" moment vypadá, jakoby hercům někdo strčil do zadku anální kolík. Fujiwara se chová, jakoby prodělala dvě mrtvičky, Ishigami se vůbec neprojevil jako počítačový génius. První polovina filmu se víceméně držela jak anime, tak mangy, ve druhé spíše potřebovali splácat nějaký rozumný závěr, a taky jim asi došli herci. ()

cesmine

Občas byly ty herecké výkony dost cringe, ale bavila jsem se! Bylo příjemné vidět Love is war v kratší a plytší formě než v anime seriálu, zatímco netrpělivě očekávám třetí sérii. Postavy seriálu mám ráda a byla jsem překvapená, jak dobře je film vystihl (snad až na Chicu, u které si nejsem jistá, jestli byla ve filmu tak špatně vyobrazená, nebo jsem měla jenom ke kreslené verzi větší toleranci), i když byl hodně omezený svým formátem. Na film se toho prostě děje až moc a nenajdeme zde tedy takovou hloubku. Několikrát jsem se fakt ze srdce zasmála, ale myslím, že pokud někdo narazí na film dřív než na seriál, asi se mu to tak líbit nebude. Čtvrtou hvězdu dávám výhradně za “O kawaii koto”, protože to dělá Kanna Hašimoto naprosto dokonale. ()

Zíza

Už od začátku je jasné, že se nikdo a nic v tomhle filmu nebere vážně. Je to spíš komedie než cokoliv jiného, občas to sice přejde do cringe, ale jinak je to zábava se všemi těmi středoškolskými drubnůstkami, které nesmějí v takovém příběhu chybět. Herci se museli při natáčení vyblbnout, je to hodně rozverně vyprávěné. Ksichty se nešetří, samozřejmě je to celé absurdní, ale tentokrát se to povedlo, protože, jak už jsem zmiňovala na začátku, nikdo to nebere vážně, natož tvůrci filmu. Odpočinkové, ujeté, až jsem se divila, že nikdo nezačal zpívat… Lepší 3*. ()

Lacike

Tak toto bolo na mňa príliš japonsky šialené. Jak nejaký bláznivý komix alebo manga odohrávajúca sa na strednej v ktorom prehnane štylyzované postavy riešia, či on zbalí ju a naopak. Po desiatich minútach som to vypol. ()

• Ve filmu hraje dabérka animované Kaguyi ze seriálu Kaguya-sama: Love Is War (od r. 2019), Aoi Koga. Neobjevuje se však v roli hlavní hrdinky, ale pouze ve vedlejší roli jako zaměstnankyně kina. (cesmine)