Snímek vypráví o newyorském advokátovi Henrym Turnerovi, který má vše, co dělá muže v jistých kruzích úspěšným. Dobrou práci, peníze, krásnou manželku, odpovídající byt a nepříliš citlivé svědomí. Nečekaná tragédie však rázem všechno změní. Henry se stane náhodným terčem pouličního násilníka. Jen zázrakem nezemře, kulkou poškozený mozek se však zotavuje velmi obtížně. Muž je zprvu ochromen jak fyzicky, tak psychicky, a jen díky rehabilitační péči se mu podaří opustit brány sanatoria. Stane se z něj však docela jiný člověk a ztráta paměti mu umožní zkoumat svou dosavadní existenci jako život někoho třetího, se kterým kupodivu často nesouhlasí. Zatímco snobské okolí jeho změnu těžko přijímá, pro ženu a dcerku je "nový" Henry daleko přijatelnější. (oficiálny text distribútora)

Porp

Neviem, prečo to má tak slabé hodnotenie. Väčšina amerických filmov je postavená na jednom základnom omyle alebo ak chcete na princípe "amerického sna", že človek môže sám seba len tak zmeniť: že z loosera sa stane hero, že z chudáka boháč, zo škaredého pekný, atď, atď ... Tento film s týmto faktom tiež pracuje, ale s jedným dôležitým prvkom: premena osobnosti sa udeje po strele do hlavy. Takže všetko, čo som tu videl na mňa absolútne fungovalo. ()

Biopler

Pozorovať Forda a jeho rehabilitačné premeny je celkom sranda, ale film stojí iba na ňom. A až taký super herec to zase nie je. Je možné, že aj zaspíte, aj keď mne sa to nestalo. ()

waska

Proč si manželka Henryho Turnera schovávala dopisy dokazující její nevěru? A ještě v šuplíku na vrchu? Aby na to manžel přišel?...Sympatický, ale dost předvídatelný film hracíjí až příliš na city diváka. ()

josieaddms

Ukázka toho, že všechno špatný je k něčemu dobrý. Navíc to mělo zajímavý konec, sice jsem to z jeho strany trochu čekala, ale z její vůbec. Místama hodně dojemný, místama kapku moc sentimentální. Ale jinak zajímavý herecké výkony, Harrison Ford je prostě geniální, a Annette Bening se na tuhle roli výborně hodila. Fakt jsem jim to všechno věřila, a dost dobře jsem se bavila. Mike Nichols to natočil mírně divadelně, a svým vlastním stylem. Docela pěkný. ()

Tiiso

Jak jsem se díval po komentářích zjišťuji že nenapíši nic nového či jiného. Příběh slabě napsaný, Ford nezahrál nic výjimečného. Snímek je celkově dobře čitelný a předvídatelný. ()

Shitonit

Ten film není špatnej, je přecitlivělej, a s odstupem doby se v něm místy vidím. Příběh se dá implantovat do jakéhokoli života, a přesto, že Harriho mám raději v drsnější poloze, Henry mu sekne. ()

jafuska

rozhodně zajímavý příběh který stojí za zhlédnutí, sice je to obehraný téma, ale zaujalo mě, i když byl po havárii Harrison Ford těžce zraněn, ztráta paměti, musel začít úplně od začátku, jak se z tohto velice dobře dostal s minimálními následky s pomocí rodiny, sám by to určitě nedokázal, rozhodně to není špatný film, jasně, občas jsou chvilky nudy, ale je to citlivý, příjemný film, ()

mirkath1

No já bych vytkla příšerný dabing, ačkoliv chápu, že Henryho nemohl v tomto filmu dabovat Štěpnička. I ostatní postavy měli nepříjemné hlasy co se k nim vůbec nehodili. Jinak ok 85% ()

Muf911

Nic převratného. Příběh o tom, jak zločinem napravit bezcharakterního člověka a udělat z něj správňáka. Hodně předvídatelné a šablonovité. Ale koukat se na to dá, když není nic lepšího na práci. ()

Merťas

V pražských kinech se promítal od 19.3.1992 (U Hradeb, Kyjev) *** Pikantní na uvedení v ČR bylo, že předchozí role Harrisona Forda v našich kinech, se jmenovala Henry Jones jr. z třetího dílu Indiana Jonese, bohužel diváci na Henryho nemysleli a do kin si cestu nenašli. ()

janmanas

Film, který mne dojal a měl by si ho pustit úplně každý, hlavně ten, kdo je neustále nespokojen se svým životem. Skvělý výkon H. Forda v hlavní roli ()

Sejkorka

Mírně nadprůměrný film, spíše romantický, než drama. Příjemné pokoukání na přerod arogantního sobce v laskavého lidumila. Jen by to chtělo vymyslet jiný způsob, než si kvůli tomu nechat prostřelit hlavu. Pozn. Annette Bening v jedné z mála rolí, kde mi neleze na nervy. ()