Snímek vypráví o newyorském advokátovi Henrym Turnerovi, který má vše, co dělá muže v jistých kruzích úspěšným. Dobrou práci, peníze, krásnou manželku, odpovídající byt a nepříliš citlivé svědomí. Nečekaná tragédie však rázem všechno změní. Henry se stane náhodným terčem pouličního násilníka. Jen zázrakem nezemře, kulkou poškozený mozek se však zotavuje velmi obtížně. Muž je zprvu ochromen jak fyzicky, tak psychicky, a jen díky rehabilitační péči se mu podaří opustit brány sanatoria. Stane se z něj však docela jiný člověk a ztráta paměti mu umožní zkoumat svou dosavadní existenci jako život někoho třetího, se kterým kupodivu často nesouhlasí. Zatímco snobské okolí jeho změnu těžko přijímá, pro ženu a dcerku je "nový" Henry daleko přijatelnější. (oficiálny text distribútora)

kingik

Advokát Henry zahrnuje rodinu přepychem, cit však projevit nedokáže. Když je ale při přepadení náhodou střelen do hlavy a utrpí amnézii, změní se v chlapecky čistého, milujícího muže, který připraví divákům řadu srdceryvných chvil a také docela nevěrohodný až křečovitý děj. ()

Jossie

Příběh o napraveném ,zlém a bezcitném právníkovi, podaný tak nechutně podbízivě, že snad ani nestojí za to se na něj koukat. Navíc Harrison Ford zrovna nepodal moc dobrý výkon. Průměrný film, pokud zrovna nemáte co dělat a nechcete vůbec přemýšlet. ()

Hal_Moore

Myslete na Henryho je velice předvídatelný film. Scénář je špatný. Cesta, kterou se vydává příběh je nešťastně zvolená. Konec prakticky uhodnete hned na začátku a to není dobře. Dialogy jsou o ničem a hercům prakticky nic nevěříte. Obvykle se mi herectví Harrisona Forda opravdu líbí, ví jak se vžít do své role, ovšem v tomhle snímku podává velmi slabý výkon. Annette Beningová je skvělá herečka, ale po opětovném shlédnutí Americké Krásy po tomhle filmu, musím říct, že nedosahuje ani kvalit zde špatného Forda. Takhle nám vznikla dvě hodiny dlouhá soap opera... Je to škoda, protože idea je zajímavá. Ale co je opravdu deprimující, že dobrý režisér s dobrým obsazením natočil tak průměrný film. ()

StarsFan

Když se úspěsný právník po vážném úrazu ocitne v situaci, kdy se musí znovu naučit mluvit, číst a chodit, změní to (poměrně pochopitelně) jeho pohled na život. Z perfekcionisty, který býval kritický ke každému, kdo nesplňoval jeho vysoké nároky, se stává muž, který si začíná uvědomovat, že v životě jsou důležitější věci než peníze a image. Film plný zdánlivě nedůležitých, zato kouzelných momentů (převržená sklenice s džusem, obejmutí vrátného), který dokazuje, že Harrison Ford má na víc než jen na hraní cool dobrodruhů. ()

viperblade

K tomuto filmu sedí dokonale jedno slovo - nevýrazný. Nevýrazný Ford, který nehraje špatně, ale nemá co. Jeho postava Henryho je strašně šablonovitá (což se dá vlastně říct o všech dalších postavách i scénáři, protože bezpečně odhadnete, co se kdy stane) nevýrazný Zimmer, nevýrazná kamera… prostě vše je tu takové… ano, mířím k tomu slovu, průměrné. Ale co, i taková esa, jakými bezpochyby Harrison a Annette jsou, si můžou sem tam dovolit natočit něco ne zrovna výjimečného… 50 %. ()

castor

Úspěšný (avšak chladný) advokát, který po náhodném incidentu přichází o paměť. Hledá sám sebe, vlastní tvář i rodinu, nachází skutečné hodnoty života ve smyslu „mějme se všichni rádi“, které jsou na míle vzdálené honbou za úspěchem a vydělanými dolary. Dosud se neptal, neřešil, co druzí chtějí. Své rodině prostě dával to „nejlepší“. Teď dostal šanci začít znovu. A s pravými hodnotami. V případě předchozích řádků překvapí jméno režiséra. Na Mika Nicholse je to prostě docela učesané, přímočaré a plné morálních plků. Herci fajn, atmosféra fajn, ale celkově je to nevýrazné. Karty jsou velmi brzy jasně rozdané a někde od půlky se nemáme čeho chytit. Určitě překvapí jméno scénáristy! ()

D.Moore

Očekávaně se vyvíjející, ale neočekávaně hřejivý, milý, příjemný a tu a tam i vtipný snímek s perfektním Harrisonem Fordem, jemuž člověk věří původního Henryho i toho, který přišel "pak". Z filmografie Mika Nicholse, pravda, Myslete na Henryho nijak zvlášť nevyčnívá, ale jedná se přinejmenším o zajímavý film, u něhož jsem si díky tomu, jak nekomplikovaný byl, hezky odpočinul. "Já jsem Rudy. Ruu-dyy."-"Co se stalo jemu?"-"Je to osel.". ()

nash.

Poučný příběh o tom, že jen kulka do hlavy může napravit advokáta. Ale jinak dojímavá vyprávěnka, která si na nic nehraje a nic neskrývá, dokonce ani cílenou snahu vytlačit z diváka nějakou tu slzu. A proč ne? ()

Rocky62

Všechno špatné je k něčemu dobré. Tohle pořekadlo lze bez jakékoliv nadsázky aplikovat i na pointu tohoto filmu. Mike Nichols je znamenitý režisér a já jsem s jeho tvorbou již potřetí spokojen. Příběh není vůbec stereotypní, neustále se tu něco děje a hudební podkres je naprosto fantastický. Harrison Ford by si podle mě zasloužil nějakou nominaci. Emotivní stránka není nijak sentimentální a atmosféra je špičková. Spokojenost 80% ()

Chrustyn

Harrison Ford se po průstřelu hlavy znovu vrací do života a musí najít cestu k životu se svou rodinou a celým životem, který je pro něj nový. Na Nicholse překvapivě mdlé a průměrné. ()

honajz

Taková pohádka. Má asi hodinový a něco rozjezd a úvod (do 15 minut dojde k prostřelení hlavy a pak se věnujeme v detailu rehabilitaci zhruba hodinku), a když už tedy čekáme, že Henrymu docvakne, co dělal a začne dělat v právnické firmě pořádný bugr, tak k ničemu takovému nedojde. V podstatě je to celé takové uhlazené, bez větších konfliktů a konfrontací, k nimž to svádí a láká, ale nedojde na ně. Henryho "prozřením" je zde možnost krásné konfrontace dvou odlišných světů, ale tvůrci je trestuhodně nevyužita. Nebýt Harrisona Forda a hlavně jeho rehabilitačního bratra v podání Billa Nunna, tak tuhle báchorku není problém poslat do odpadu. A jak je u pohádek zvykem - nedozvíme se, z čeho budou dál žít, kde si vydělají na živobytí... hlavně že rodina je spolu. S tím vyzněním nemám problém. Ale až dolehne na rodinu tíže chudoby, pak bych chtěl vidět, jak jim budou držet dál jejich ideály. ()

Lacike

Jeden z tych menej znamych Fordovych filmov, ktory nepravom zapadol medzi jeho ostatnymi hitmi. Drama o tom ako sa z klasickeho slizkeho pravnika po par gulkach do xichtu a naslednej straty pamäti stal lepsi clovek, manzel a otec. Proste zas jeden z filmov v ktorom Ford dokazuje, ze vie aj hrat a ked predvadza vystraseneho bezbraneho chlapika, ktory sa absolutne v nicom neorientuje, tak je neskutocne roztomily. Najkrajsie je jeho postupne zblizovanie sa s manzelkou a dcerou s ktorymi bol uz aj predtym dost odcudzeny. Manzelku hra Annette Bening v jednej z mala uloh v ktorej mi je sympaticka. Okrem nich este zaujme postava pohodoveho ukecaneho osetrovatela (Bill Nunn), ktory pomaha Fordovi sa zotavit. Je pravda, ze tento zaujimavy namet je spracovany idealisticky a vsetko sa skonci skoro az rozpravkovo dokonale, ale kedze to po kazdej stranke funguje, tak s tym nemam najmensi problem. 8/10. ()

Dale

Úloha, ktorá sa priamo núkala minimálne na nominovanie na Oscara. To ju však mal dostať herec, ktorý by ju vedel zahrať. Harrison Ford to vôbec nezvládol. Taký nepresvedčivý, kŕčovitý výkon sa len tak nevidí. ()

Terva

CITÁT - Když se někomu něco stane, hledáme viníka.......... Henry (Harrison Ford) je právník a advokát. Je přísný, tvrdý, ale dokáže uznat svou chybu. A to je teprve začátek. Jednoho večera si zajde koupit cigarety a .....drama začíná. Vůbec nevím, proč jsem se na tento film díval zrovna mezi Vánocema a Novým rokem. Asi jsem si chtěl připomenout herecké umění Harrisona Forda. CITÁT - Ty chceš sušenky RITZ?.......... I po těch letech je to krásný, i když smutný příběh. CITÁT - Já umím číst......... Ke konci to byl dojáček a určitě nejedno oko zůstalo suché. CITÁT - Nemám rád vejce....a nechci být právníkem......... Škoda, že nebyla dořešena jedna věc, ale to už je jiný příběh. ()

corpsy

Film stojí a padá s Harrisonom Fordom. Jeho pokus o ,,dojímavý oscarový,, výkon, a celkom slušný. Nenáročné a príjemné sledovanie. ()