Dobrodružný seriál. Na 49. stupni severnej šírky a 19. stupni a piatich minútach východnej dĺžky, prihodilo sa čosi nevídané... Na 49.stupni severnej šírky, 19.stupni a piatich minútach východnej dĺžky, presne v Čabovciach, prihodilo sa jedného dňa čosi nevídané. Všetko sa to začalo na začiatku prázdnin. Slavo Kompiš a Karol Čutka, zásobený klobásami, chlebom a čajom od starej mamy, vybrali sa podvečer strážiť Kozmolom. Miesto, kde mali spolu s ostatnými z partie klubovňu. Ako si tak vykračujú, zbadajú čosi zvláštne. Po hladine jazera kráča dievčatko a okolo hlavy sa jej trblieta svetlo. Uplynie iba niekoľko hodín a z udalosti sa medzi deťmi stane senzácia. To neznáme dievča má meno Majka a pochádza z planéty vzdialenej príliš ďaleko na to, aby si to človek dokázal predstaviť. Podstatné je však to, že pre Majku nie je problém dokázať všetky veci, po ktorých deti túžia najviac zo všetkého. Majka vie totiž obchádzať zákony gravitácie a tak sa chlapcom čoraz bližšie približuje sen o tom, že raz na svojej plechovej lodi poletia z Tatier až do ďalekej Prahy. Majka sa však musí naučiť ostatným zákonom medzi ľuďmi. Aj keď sú prázdniny, teraz sa musí veľa učiť... (STV)

MM_Ramone

Príšerný socialistický sci-fi seriál. No v tej dobe vďaka aj za to. Vždy som inklinoval k sci-fi žánru a tento seriál sa mi ako malému chalanovi hodne páčil. Keď na to pozriem teraz, prísnejším okom, tak tam vidím nedostatkov a chýb ako maku. Je to predsa len televízna produkcia, už pre pamätníkov. Tuzemského diváka potešia lokalizácie vo Vysokých Tatrách a mladí herci ako Landl, Kramár či Suchánek, ktorí sa od vtedy hodne zmenili. ** ()

Marius

S odtupom času misím dať viac než by som chcel, lebo takúto haluz mohli natočiť len za totáča v Československu . Chápte, ja to beriem ako výbornú komédiu. Angorák Jožo rulezz.8/10 ()

Mr.Apache odpad!

Příšerný sovětský kudrnáč Elektronek a jeho neméně úděsná slovenská kolegyně Majka z Gurunu jsou důkazem, že protřelí přisluhovači režimu chtěli národu zhnusit fantastiku opravdu poctivě, a správně s tím začínali už od dětského publika, jež se podobnému znásilňování nemohlo bránit. Hodit tato rudá monstra nekompromisně do odpadu, je dnes asi jediná možnost, jak to po těch 30. letech za všechny nebohé oběti zrůdného bolševického SKY FY těm vykukům z redakcie pre deti a mládež vrátit. ()

gudaulin odpad!

Původně jsem nasázel dvě hvězdičky, ale vzápětí jsem si uvědomil, že by byly čistě za můj věk a z toho vyplývající sentiment k dávným vzpomínkám. V žádném ohledu nemůže tenhle produkt doby soupeřit s kvalitními sci-fi projekty současnosti. Naivní scénář, děsivě primitivní triky i v době svého vzniku a jen průměrné herectví. Celkový dojem: 20 % (za snahu). ()

Brouk

jó, Majku z GURUNU, to už si dnes pamatují jen pamětníci a fosilie, jako já... :-) Dost chabý pokus slovenské produkce o sci-fi příběh pro děti... Nejzábavnější scénka (s milosrdným odstupem času) byla jak se sedící hlavní představitelka na korbě náklaďáku Praga V3S, honí po dálnici díky jejím nadpřirozeným schopnostem se SIMCOU 1307... Ach jo... a jak jsme fandili ()

Ej Hlemýžď

Jo,jo, kosmonauti s plechovou rourou. Krucinál, taky bych se rád uměl vznášet, jako ta z planety Gurun. Třináctidílný seriál by se možná líbil děckám i dnes. ()

gogo76

Ako deti sme na každý diel utekali oko o život a o formičky a káčerikov sme sa vôbec nestarali.Na svoju dobu mimoriadne kvalitný a právom úspešný detský seriál s chytľavou pesničkou v úvode.Kedysi boli sídliská presne takto plné detí.Majka z Gurunu bola náším prvým sci-fi hrdinom.Myslím že táto legenda má šancu osloviť aj dnešné deti,ale nie tak ako nás...Iná doba.Nostalgických 80%. ()

paascha odpad!

Opravdová lahůdka pro všechny freaks a ostatní podivíny. Majka z Gurunu, která přiletěla v raketě z popelnice a ze začátku jen pípala, protože byla robot. Pak se z ní zásluhou děcek zo Slovače stane malý slováčik a ajta, krajta, nakonec snad i člověk ()

Snorlax odpad!

Některé seriály jsou tak blbé, až je legrace je sledovat. Některé přesáhnou i schopnost diváka nechtěně pobavit. Tato totální ptákovina mě urážela už coby dítě. Mé pocity přesně vystihla Faidra. ()

Anderton

Po trinástich epizódach a šiestich hodinách mám dojem, že Spadla z oblakov mohol byť pokojne hutný celovečerák, avšak tu išlo o to, aby sme si ako deti mali čo v nedeľu ráno pozrieť. V mojom prípade bohužiaľ až teraz. Tvorcovia mali vymyslený začiatok a koniec, mám ale dojem, že niektoré epizódy sa šili horúcou ihlou a niektoré línie si zaslúžili lepšie prepracovanie a ukončenie. Ponúkala sa druhá séria a je škoda, že nevznikla, návrat by mal myslím väčší emocionálny náboj. ()

Smok

Moje prvé sci-fi a "nádherná" Majka, do ktorej som bol dokonca istý čas zaľúbený (áno, nehanbím sa to povedať) a Matej Landl s vlasami mi nedávajú inú možnosť ako 3*. Plné detí sú tie svety, o ktorých každý večer sníme. Nasadneme do rakety a za nimi poletíme, poletíme...... ()

swamp

Slovenský "sci-fi" seriál, ve kterém do obce Čabovce přistála Majka z Gurunu a všichni z toho byli na větvi. :D Komanči zkrátka chtěli "světu" ukázat, že i u nás máme svůj Roswell. Navíc je Majka v prvních dvou třetinách seriálu opravdu na facku. :P ()

Tomco

mat 15 ROKOV MENEJ velmi rad pridam par hviezdic, takto len prijemna spomienka na casy kuka, harvepina, cvicme v rytme, ratafaka plachtu a samozrejme aj majky z gurunu. ()

triatlet

Procházet se po vodě a hrát si na kosmonauty, no nebylo to dobrodružství? A jak neopakovatelně Majka artikulovala, skoro jako stroj. ()

Flego

Na svoju dobu to bola televízna pecka, pri ktorej sedel azda každý. A taktiež každý poznal Majku z Gurunu. Takto ten seriál musím aj hodnotiť. Po dlhých rokoch som si pozrel zo zvedavosti, nostalgie či čoho jeden diel... a pripadalo mi to značne naivné. ()