1. část: Mal býval aliančním vojákem. Když ho zradili velitelé, stal se z něj psanec, který se spolu s posádkou vesmírné lodi třídy Firefly živí krádežemi a podvody. Tentokrát mají ukrást zlato, ale situace se zkomplikuje, když zjistí, že je označené a pátrá po něm Aliance...

2. část: Mal letí se svou lodí na Whitefall, kde by měl prodat problematické zboží. Kupec ale není moc spolehlivý a posádka se musí vypořádat s Pleniteli... (TV Prima)

Heroesak

Zatím jsem viděl pouze film Serenity, (a dnes tento úvod do seriálu), a to před dlouhou dobou. Pokud bych jej měl hodnotit pouze na základě vzpomínek (což nedělám), dal bych mu 4*. Něco mi však říká, že teprve po zhlédnutí seriálu a přečtení interlude-komiksů jej patřičně docením. | Osobně volnější tempo prvního dílu naopak vítám, nejsem příznivcem přemíry akce, neboť většinou postrádá jakýkoliv smysl a bývá pouze na efekt. Jeden delší, statičtější záběr v sobě často ukrývá více, než přehršel těch akčních. Navíc, myslím si, že se toho v 1. dílu událo celkem dost. :-) | Před samotným seriálem jsem si pustil R Tam Sessions (cca 8 minut), jde o záběry rozhovorů psychologa s River. Doporučuji totéž. ()

Mr.Apache

Obsah na CSFD: "Mal býval aliančním vojákem. Když ho zradili velitelé, stal se z něj psanec...". Charakteristika téže postavy na českých stránkách Firefly: "Malcolm „Mal“ Reynolds bojoval na straně Nezávislých ve válce s utlačitelskou Aliancí...." Hádejte, co je správně. A teď mi řekněte, kdo má tyhle obsahy na starost? Protože potkat ho kapitán Reynolds ("vesmírný pašerák, barový rváč a otrlý cynik", jak správně uvádějí zmíněné fanouškovské stránky), nechtěl bych být v kůži toho nešťastníka. Nazvat Mala aliančním vojákem! Neuvěřitelné. ()

Ainy

Někdo tady píše, že tento pilotní díl je na rozjezd pomalý, jenomže já si to nemyslím. Začátek filmu sice na mě působil krapet chaoticky a než jsem se zorientovala, tak jsem se musela hodně soustředit, ale pak už to jelo. Hned ze startu se Joss Whedon snažil hrát na napnuté strunky (na co taky čekat, že). Každopádně mi bylo jasné, že nic zásadního se tu nestane. Tipla jsem si docela přesně, kdo bude nadále součástí celé této renegádské partičky. Co mě ovšem uhranulo nejvíc a díky čemu si mimo jiné seriál upoutal mou další pozornost je hudba. Ta mě odvařila téměř do molekulárního stavu. Tak jen dál do mě, Gregu! ()

honajz2

Takové rozporuplné pocity z toho zatím mám. První půlka mi přišla vleklá a ani dějově mě to nechytlo, protože z toho vypadlo něco úplně jiného, než jsem čekal (a žádné obsahy jsem si nečetl), avšak ta druhá mě jaksi zaujala a asi za to nejspíš mohou zajímavě vykreslené postavy. Potěšil mě zde i přidaný humor a i děj už mi přišel zajímavější, nicméně se obávám, že to nebude mít nějaký jednotný děj, který by se s každým dílem posouval dál, ale že každý díl bude mít samostatný příběh. Ale co já vím, třeba to tak nebude a třeba mě to později chytne víc. Zatím dávám dost opatrné 4* ()

• Wash (Alan Tudyk) "šoféruje" loď riadiacou pákou pri uniku pred Reavermi. Po tom, čo im ujdú, však šoféruje s prázdnymi rukami, ktoré len drží vo vzduchu ako námesačný. (satanjel)
  • Po přistání Firefly na planetě vyjíždí z lodi Wash (Alan Tudyk) na čtyřkolce. V záběru je však vidět technik, který čtyřkolku roztlačil. V následujícím záběru je zase v pravém dolním rohu obrazu vidět ruka v rukavici, která čtyřkolku odtáhne ze scény. V dalších scénách se už na čtyřkolce jezdí normálně za pomoci motoru. (Novom)