TheRaven

Úvodní epizoda (Nightmare Caffe), která nás seznamuje s jednou zajímavou kavárnou a jejím novým personálem příjemně navnadila, tak uvidíme, jak to bude pokračovat. Aneb jak Frank a Fay dostali svou druhou šanci a je teď na nich, aby pomohli i ostatním tu druhou šanci v jistém smyslu dostat (ale nezapomínej, vše není tak, jak se na první pohled zdá) ***a1/2 // Druhý díl (Dying Well Is the Best Revenge) už předestírá, jak bude vlastně seriál koncipován - lehce mysteriózní komediální všehochuť, jen horor moc ne. Děj druhého dílu spíše pitomý a dojem tak zachraňují jen právě ty levné televizní mystery, nebo spíš až fantasy vložky. ** // Díl třetí (Fay & Ivy) potvrzuje, že Nightmare Caffe využívá základní témata klasického seriálového dramatu (rodina, vztahy, atd.), jen trochu obohacená o trochu odlišný pohled a přídavek tajemna, který ale funguje stále jen v té jedné rovině - spojené s naší kavárnou s kouzelnou televizí a ještě kouzelnějšími dveřmi. **// Tak čtvrtá epizoda (The Heart of the Mystery) velmi povedená a zatím jednoznačně nejlepší. Konečně zajímavé téma i zpracování. Tentokrát se z kavárny dostáváme nejen do současné reality, ale taky do minulosti - kde Frank a Fay paralelně řeší jeden starý zločin. Netuctová zápletka, která se odehraje doslova v jednom zásadním okamžiku. **** // Díl pátý (Sanctuary for a Child) - aneb jak Frank pomohl najít cestu ztraceného otce k umírajícímu synkovi. Jednoznačně nejcukrovatější epizoda, z které ten med skoro kape, závěrečná hudba a "usmíření" i s vlastním otcem (Franka) to zabíjí zcela. *a1/2 // A poslední díl (Aliens Ate My Lunch) zároveň asi rovnou ten nejpitomější. Snaha o humor v tomhle případě působí spíš trapně. * // Celkově zaujme na každém záběru patrná televizní lacinost, ale taková sympatická. No pro ukázku stačí podívat na "INTRO" - to je tak špatné, až je to dobré. Škoda, že témata většiny epizod jsou spíš jak špatné epizody věřte-nevěřte, jen roztažené na 45 minut. Ve výskedku by stačil první a čtvrtý díl. Ostatní dojem spíše kazí. Ale Englund dobrej, dostal zde dobrou možnost rozvinout svůj přirozený komediální talent. Ve výsledku velmi slabé tři, a to spíš za nápad a čtvtou epizodu. P.S. Samozřejmě nechybí výbuchy, bouračky a přestřelky! ()

PKD

Hodnocení u zdejších komentářů je pro mě prostě...nepochopitelné. Tohle se vůbec nepovedlo a nemá to skoro nic. Tedy žádný důvod, proč s tímto ztráceti čas. Zřejmě jen pro fanatické (k nímž se nepočítám, i když pár dílu film. série doma mám) milovníky Freddyho z Jilmové ul.;-) taky se nedivím, že to tak brzy zařízli. Což by se hl. postavě jistě líbilo. ()

Stanley

I přes podobnost názvu a účast hlavního představitele (Robert Englund) nemá tento netradiční mysteriózní seriál nic společného s Noční můrou z Elm Street. Šest zajímavých samostatných příběhů, které spojuje záhadná noční kavárna, jsme mohli vidět před mnoha lety v TV, přičemž od té doby už se v našich končinách seriál asi nikde neobjevil. ()

hiczech

V době uvedení tohoto seriálu v naší TV jsem toto dílo zbožňoval. A pokud si dobře vzpomínám tak jednotlivé díly byly vysílány v pozdních hodinách. Taky musím zmínit zklamání z toho, když seriál tak rychle skončil - nebylo tehdy moc možností zjistit skutečný počet dílů. Ještě dnes si na toto dílo občas nostalgicky vzpomenu. ()

G04T

Je to dobrý. Je to víc nez dobrý. Akorát to trva jen do ctyr dilu. 5. a 6. jsou příšerně nudny a divny. Co se mi nejvíc líbilo byla postava Blackieho a úžasný soundtrack. Za zhlédnutí stojí. ()

hajdekr

Na děj tohoto seriálu si pamatuji už jen matně, v české televizi běžel tuším někdy v devadesátých letech. Co mi ale výrazně utkvělo v paměti, je atmosféra kavárny - kavárna se dokonce několikrát objevila i v mých snech. A právě za atmosféru neváhám udělit čtyři hvězdičky. ()