Po úspešnom ukončení štúdia usporiadajú Benovi rodičia znamenitý večierok, na ktorý pozvú i blízkych priateľov Robinsonovcov. Neskoro v noci poprosí atraktívna pani Robinsonová Bena, aby ju odprevadil domov a rafinovane ho zvedie. Keď sa však mladý muž zaľúbi do jej pôvabnej dcéry, zmení sa na pomstychtivú fúriu. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Dustin Hoffman opět předvadí geinální herectví.Při ztrátě jeho panictví jsem asi nebyl sám kdo byl víc nervozní než při ztrátě svého. Krásný příběh, a i když konec byl na mě trošku .....,ale to je jedno ta hudba je tak nádherná jo jo Mrs.Robinson. Ovšem nejen filmově dokonalé,ale i filmařsky odvedená skvělá práce od režie až po střih. Vím o čem mluvím neb jsem absoloval už tisíce hodin u filmů. ()

kleopatra

Proč se stal Absolvent kultem? Protože je o tom, jak jeden mladej čistej kluk byl proti své vůli ozdobou rodičovských snobských večírků, jejichž znuděnou ovadlou účastnicí byl připraven o panický pel, a protože se následně fatálně zamiloval do její dcery a přes všechny výhrůžky stran společenského znemožnění a vydědění šel (běžel i jel) za svou láskou ..... a taky pro krásnou hudbu a bušení do skleněný stěny a řev v kostele a krásnou nevěstu ve žlutém autobusu a ... a .... a vůbec. ()

Houdini

NFR 1996, Oscar 1 : Režie + 6 nominací: Nejlepší film, Kamera, Herec HR - Dustin Hoffman, Herečka HR - Anne Bancroft, Herečka VR - Katharine Ross, Scénář - A ()

Gemini

S průraznou silou tohoto Nicholsova opusu magnum snese srovnání snad jen Magnum Drsného Harryho. Jakožto filmový nevzdělanec jsem si myslel, že vím, o čem to bude (nádherná Anne Bancroftová bude svádět Dustina Hoffmana)...mo(u)dří už samozřejmě vědí, že nic nemohlo být vzdálenější skutečnosti než toto moje přesvědčení. Děj by mě až tak nezaskočil. Dobře, konec možná trochu ano. Hlavní ale je, že jsem byl naprosto nepřipraven na formální dokonalost filmových příhod z dospívání Bena Braddocka, a byl jsem za to odměněn slovy takřka nepopsatelným zážitkem. Jinotajná sdělení některých scén a přechody mezi nimi, na to nasunutá výpověď o stavu jistých vrstev společnosti, naprosto geniální obsazení a herecké výkony (paní a slečna Robinsonovy!!!), a nad tím vším nadčasová hudba a texty Simona a Garfunkela...no ty vole. Absolvent je úžasný. Opustí vás plného dojmů a s vědomím, že je třeba dát si ho ještě několikrát, protože jste určitě ještě nepostřehli všechno, co vám chtěl říct - a vy se budete na to repete těšit. Legendárnost tohoto snímku je pochopitelná - divácká obec tehdy dostala řádný políček na vzpamatování. Drzý scénář si tvrdohlavě šel svou vlastní cestou a Nichols podél ní vystavěl řadu kaplí s ikonickými malbami na filmové plátno. Pro nás všechny je to další výhra a pro mě jeden z příkladů toho, čemu by se mělo říkat kulturní bohatství. Nelze jinak - 100%. ()

Matty

Ben se rozhodnul, že vstoupí do světa dospělých po svém a po svém vstoupil na pole generačních komedií také Mike Nichols, vzdělaný evropskými novými vlnami i americkou avantgardou. Jeho energická režie poskytuje během filmu dozrávajícímu Hoffmanovi dostatek prostoru pro drobné vtípky, díky kterým si Bena zamilujete. Kvůli Absolventovi nikdy nepřestanu litovat, že jsem nedospíval v šedesátých. 95% Zajímavé komentáře: Falcor, Eddard, pepino ()

Tosim

Ač jsem pochopil vše, co chce snímek sdělit, bude mi asi trvat delší chvíli, než to všechno vstřebám. Zážitek z filmu byl totiž velice intenzivní... Pak možná změním i hodnocení. ()

J*A*S*M

Úžasný, ve všech směrech pozitivní film, esence dobré nálady. Geniální písničky Simona a Garfunkela mě navodily na tu správnou notu už při úvodních titulcích, zbytek snímku uběhl jako voda. Už se těším na repete. ()

Malarkey

Na plný počet to není, ale i tak jsem z Hoffmana měl pocit, že on jako herec už musel být geniální v době, kdy k nám tanky z Východu ještě nedorazily. To v dnešní době u mladých herců nehrozí. On má to nevýslovné kouzlo, že na něj koukat prostě musíte a líbí se mi, že na něj koukat můžeme i do dnes, protože stále točí. Každopádně kdyby neposrali konec a neudělali z toho vymítačskou epopej v kostele, možná by to bylo i za pět. Takhle jsem se hodně kroutil při tý poslední scéně. ()

T2

Rozpočet $3miliónyTržby USA $104,901,839Tržby Celosvetovo $114,945,305Dustin Hoffman opäť vo výbornej úlohe takého smoliara a motáčika, čo mu fakt sadne ako uliata. V takýchto úlohách doslova vždy exceluje. Príbeh je príjemne iskrivý, odľahčenie do scén prináša pekne Hoffman a záver je pekným vyvrcholeným tohto mierne bláznivého filmu. /80%/ ()

Renton

Scénář: Calder Willingham, Buck Henry .. Jó, tenkrát poprvé… Trochu banální úvod/vstup do zápletky, ale jinak luxusní podívaná. Režie je na mistrovské úrovni - bezchybné dlouhé záběry v niž herecky excelují tři hlavní postavy v zajímavém trojúhelníku lásky a chtíče. Kontrast první poloviny s polovinou druhou, která chtě nechtě sklouzává k drobnému romantickému klišé není až tak velký. Přesto je ta první polovina mnohem, mnohem zábavnější, nabitá konverzačním vtipem a lehkostí. Calder Willingham jako hlavní scénárista odvedl opět dokonalou práci a zadaptoval na jedničku knižní předlohu. Ty brilantní dialogy, lahůdka. Vše umocněno (už se budu opakovat) mistrovskou režii. Mike Nichols byl od začátku své kariéry prostě machr! Stejně jako Dustin Hoffman! 90%. ()

larelay

Wow. I would like to be seduced by Mrs. or Miss Robinson. To me, it doesnt matter, cause they are both sooooo beautiful and suggestive... Nuz ano, treba vidiet, zazit a rozplyvat sa rozkosou. (Videne 18.9.2009) ()

Pohrobek

Simon +Garfunkel film. Film o své době, o její přetvářce, o jejím maloměšťáctví a o vzpouře z těch nejkouzelnějších. Hoffman ve své nádherné mladické formě, avšak i já se přiznám, že bych ho tu raději viděl jako osmnáctiletého. "Milá" komedie, silný příběh, sentimentální, ale příjemné vyznění. Pro mě je favoritem Hoffmanovo hrubiánství a snaha o odrazení Elaine (Umíš to taky?) ()

Superpero

Brilantní podívaná, která nestárne. Hoffmanův výkon je znát hlavně ze začátku filmu, když hraje nervózního, schválně si všimněte jak nepřirozeně mluví. Vše podpořeno legendární hudbou, prostě skvost. ()

Rob Roy

Klasika let šedesátých. Brilantní scénář, pohybující se mezi romantickou komedií a generačním snímkem o směřování do dospělého života, jemný humor, chytrá režie, skvostný Dustin Hoffman a Anne Bancroftová a když si k tomu přidáte nádherné melancholické písně Simona a Garfunkela, je to 5 hvězd jako když vyšije. ()

TheMaker

:::::::::::::::::::::::::::::: aaaaaaaaa ........ ta Katherine Ross, jak byla úžasná !!! Panebože !!!! Jeden z nejlepších filmových zážitků !!!!! Prosím !!!!!! Točte více takových filmů !!!!!! ::::::::::::::::::::::::::::::: ()

Nathalie

Absolvent Mikeu Nicholsovi předplatil čestné místo ve filmařském nebi, Dustinu Hoffmanovi dal životní roli a všem ostatním věnoval podvratně humorný snímek, v němž se prvky satirického dramatu mísí s duchem doby v bolestně lehkovážném rytmu Simona and Garfunkela. Mladické kouzlo ani po čtyřech desetiletích nevyprchalo. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (viac)

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005

Kevin Costner přesedlá ze hřbetu westernu na hřbet komediální. Konkrétně půjde o film RUMOR HAS IT zkušeného režiséra Roba Reinera (Misery). Kevin spolu s další hollywoodskou star Jennifer Aniston… (viac)