Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (35)

Na Sonnie si nepřijdete (2019) (S01E01)

Velmi zajímavý projekt velmi příjemně krátké stopáže. Jednotliví tvůrci zřejmě dostali za úkol natočit sluníčkářskou agitku, kde bude láska, smrt a roboti. Tento díl si vzal na paškál téma věčného souboje muže proti ženě a není těžké odhadnout, kdo vyhrál. Srdce nejedné zapřisáhlé feministky jistě poskočilo nadšením. Závěrečná pointa si hraje na něco víc, než čím je. Úplně mě neoslnila, navíc na diváka pomrkávala již od samotného souboje. Nemohlo chybět ani trochu toho lesbení a animovaných kůzlátek. Co mě však dostalo ze všeho nejvíc byl rozhodně souboj monster, který byl kule rvoucí a neměl jedinou chybu. To jsem si regulérně ucvrkával. [83 %] ()

Tři roboti (2019) (S01E02)

Nemohu se zbavit pocitu, že se tento díl pokouší tvářit chytřeji, než jak chytrý ve skutečnosti je. Ve své podstatě jen vyždímal 100 x recyklované téma postapokalyptické budoucnosti a jako průvodce zvolil 3 nezajímavé plechovky, které mají představovat moderní řady dnešních oblíbených hraček. Nemohlo se to obejít bez sluníčkářské agitky. Tentokrát to bylo nešetrné chování vůči naší planetě, které vyústilo až k ekologickému samozničení. Animace v pohodě, ale tentokrát jsem si z ní rozhodně neucvrkával. Pointa nic objevného. Navíc moc nemusím kočky. [65 %] ()

Svědectví (2019) (S01E03)

Znovu jsem v tom zacítil takovou sluníčkářskou agitku. Tentokrát jsme museli všichni vidět ženu v permanentní roli oběti. Ať už zločin spáchá či zahlédne, tak vždy musí utíkat a bojovat o holé přežití. Závěrečná pointa a zacyklení bylo fajn a připomínalo uvěznění v očistci, ze kterého není úniku a kde člověk prožívá svá doživotní muka. Tím nelepším byla znovu samozřejmě animace, která byla znovu úplně jiná, jedinečná a neskutečně působivá a nechyběla ani trocha té nahoty. [80 %] ()

Obleky (2019) (S01E04)

Nápad s farmařením na nově osídlené planetě, který se odhalí divákům až v naprostém závěru byl asi fajn. Zbytek ovšem za moc nestál. Úplně do kolen mě rozhodně nedostala dosti jednotvárná animace a už vůbec ne stereotypní akce. Na prostoru 16 minut se tak rozprostřelo nezvykle moc nudy. V jednoduchosti je krása holt neplatí vždy a všude. [60 %] ()

Požírač duší (2019) (S01E05)

Nad animací jsem si nepohonil jako většina zdejších hodnotitelů, ale neurazila mě. Zato mě však velmi urazil krajně nezáživný děj. Vtípky zde nefungují a absolutně nechápu, proč mají jednotliví tvůrci takové neukojitelné nutkání cpát všude kočky.  Upíří monstrum vzhledem k možnostem animace zoufale nezáživné. Děj místy dokonce nudnější než Jurečkovo blábolení. [50 %] ()

Když převzal moc jogurt (2019) (S01E06) odpad!

Tento díl si pohrává s dosti otřepanou myšlenkou, jak by asi vypadal a dopadl svět, kdyby moc nad ním převzala umělá inteligence. Zřejmě proto, aby se o dílu mluvilo a nevypařil se okamžitě po zhlédnutí z paměti, zde byl odprezentován ten šílený nápad, že umělou vševědoucí inteligenci zde bude zhmotňovat co nejujetější věc, kterou důvěrně známe - například jogurt. Žádný myšlenkový přesah, jak zde prezentují zdejší honimíři to samozřejmě nemá. Je to mnohokrát zrecyklovaný nápad. Není to ani zajímavé, ani inovativní a už vůbec ne vtipné. Absolutně to nestojí za pozornost a těch 5 minut se táhne jako Fialovy bezobsažné proslovy. A animace doposud vůbec poprvé zcela nezajímavá. [10 %] ()

Za souhvězdím orla (2019) (S01E07)

Znovu lehce předvídatelný závěr, avšak po vizuální stránce byl závěr opravdu extrémně mrazivý a hodně nechutný. Bezesporu doposud jeden z nejlepších dílů. Atmosféra byla neskutečně fajn a nechyběly animované kozy. Tento díl měl skoro všechno. [82 %] ()

Dobrý lov (2019) (S01E08)

Velmi zajímavý a esteticky líbivý magický úvod. Pak se z toho ovšem znovu vyklubala jakási nezáživná zápletka s kouzelnýma liškama. Děj nedával moc smysl a absolutně mě nebavil. Děj je vůbec prokletí celého tohoto projektu. Chápu, že se toho nedá na tak krátké stopáži moc rozehrát, nicméně pokud vás tvůrci zvládnout začít nudit i po pár minutách, tak je něco hodně špatně. Číňani ve steampunkové Anglii mi vůbec neseděli. Celé to působilo hrozně divně. A také mě sralo to sluníčkářské pomrkávání na mužskou nadřazenost a boj žen za svá práva. Od toho máme u nás Fialu, aby dojil svoji neziskovku z našich daní a pak peníze posílal na Barmu do boje za práva barmských žen. Netřeba s tím otravovat ještě v seriálech. [25 %] ()

Skládka (2019) (S01E09)

Znovu vizuál hrozně fajn, ale nedokáže skrýt to neuvěřitelné prázdno za ním. Příběh o redneckovi žijícím na skládce, kde si našel netypického domácího mazlíčka - monstrum z odpadků. Doposud nejspíš nejvíc nezajímavý příběh. [33 %] ()

Měňavci (2019) (S01E10)

Další sluníčkářská agitka, která chce ukázat, že ačkoli armáda různými etniky pohrdá, tak je v armádě ráda využívá. Paralela vlkodlaků s negry je více než zjevná. Výtvarné ztvárnění znovu úplně v pohodě a příjemné. Příběh do určité doby tajemný a zajímavý. Snad jen ten vlkodlačí závěr už byl poněkud o hovně. I tak jeden z lepších dílů. [75 %] ()

Pomocná ruka (2019) (S01E11)

Vizuál byl přenádherný. Škoda, že to celé nedávalo pražádný smysl a kupila se jedna nelogičnost na druhou. Každopádně, tentokrát se mi tématem trefili tvůrci do vkusu, takže jsem ochotný ledacos přehlédnout a odpustit. [80 %] ()

Noc ryb (2019) (S01E12)

Znovu se zopakuji a předpokládám, že se budu opakovat do konce tohoto seriálu. Vizuální stránka byla znovu parádní, v tomto dílu obzvlášť, ryby poletující po noční obloze byly kouzelné. Ovšem děj vymýšlel a psal znovu nějaký lobotom. Je to škoda, že jednotlivé epizody nemají kromě vizuální stránky, co nabídnout. Z nějakého nevysvětlitelného důvodu, jsem od seriálu očekával, že budu dostával kompletní balíček. Tedy zajímavý a třeba i poučný příběh zabalený ve skvostném vizuálu. Dostávám toho bohužel jen půlku. Zatím v tomto projektu nespatřuji nic lepšího než intra ke hrám. [65 %] ()

Šťastná 13 (2019) (S01E13)

Tentokrát si mé srdce nezískala ani animace, která byla o několik řádů horší než lze vídat ve hrách a nemusíme nutně mluvit o těch nejnovějších. Samotný děj byla poté znovu neskutečná ubohost o krátce střižené lesbické černé feministce, kterou si zamilovala kdysi prokletá stíhačka. Kromě ucházející letecké akce tato epizoda nenabídla zhola nic. [25 %] ()

Zimova modř (2019) (S01E14)

No, ne. Světe div se, nevěřil jsem, že by snad tato situace někdy nastala, ale tento seriál se pokoušel předat i nějaké to poselství a vynořit se i s hlubší myšlenkou. Já si z toho odnesl to, že člověk by se měl zaměřit místo snahy o komplexní poznání života, vesmíru a tak vůbec, raději na hledání sebe sama a najít si svůj pravý účel v životě. Vždyť nám ostatně v životě stačí 2 věci - být šťastný a být užitečný, a to je zde krásně a názorně ukázáno. To celé bylo zabaleno ve velmi příjemné animaci a krátká stopáž zde byla ideální. Příjemné meditační pátrání po smyslu života, kde se badatel stejně na konci navrátil ke své podstatě a do svého nitra, kde našel veškeré odpovědi. Poselství to nebylo kdovíjak převratné a hluboké, ale potěšilo mě, že zde snad poprvé nějaký díl měl v sobě více moudrosti a nepůsobil buď jen jako plochá sluníčkářská agitka, nebo mnohdy ani to ne a byl jen hrou na efekt. [84 %] ()

Mrtvý úhel (2019) (S01E15) odpad!

Jak tady spolukomentátorka trefně píše, tak zásadní problém, proč je tento díl tak enormní píčovina je to, že je nechutně family friendly. Zkrátka nelze být vtipným akčním nářezem, když si dáváte maximální pozor, aby náhodou nezemřela kočička, nebo někdo z hlavních aktérů. Tento díl je někde na úrovni (vizuálem i dějem) takových těch nejdebilnějších animáků, na které jsem ráno koukal, když jsem byl malý chlapec. Jeden z nejdebilnějších dílů vůbec. [5 %] ()

Doba ledová (2019) (S01E16)

Docela zajímavý a místy i lehce vtipný nápad o sledování zrychlené evoluce v lednici.  Škoda jen šílené předvídatelnosti, kdy velmi brzy pochopíte, kam bude směřovat pointa a nic vás zde nepřekvapí. Každopádně, velmi originální epizoda ve zdejší konkurenci. A animace tady zrovna moc nebylo. [68 %] ()

Alternativní historie (2019) (S01E17)

Úvodní nápad s alternativní historií, kdy můžete změnit nějakou událost v minulosti a sledovat, jak to ovlivní budoucnost, mě dostal. Bohužel nadšení velmi záhy vyprchalo. Tvůrci si vzali na paškál tu vůbec nejotřepanější možnou postavu, která napadne úplně každého jako první - Adolfa Hitlera. To by mi ještě nevadilo. Bohužel, tahle přehlídka trapnosti a ubohých nápadů měla v mých očích asi takový smysl pro humor, jakým překypuje Petr Fiala - vůbec žádný. Přitom to téma otevíralo dveře do kořán neomezeným možnostem. Animace mě také nijak neoslovila. [30 %] ()

Tajná válka (2019) (S01E18)

Ghoulové a okultismus za mě mnohem více sluší středověku. Kombinace s neohroženými sověty připravenými bez mrknutí oka padnout za matičku Rus mi zrovna dvakrát nesedla. Na druhou stranu, jakousi atmosféru to mělo a animace se mi líbila. Rozhodně to lepší, co tento seriál nabízí, což ovšem není zrovna velká výhra. [70 %] ()

Automatická hlasová služba (2021) (S02E01)

Spoilery! Vize budoucnosti, kde zhýčkané přestárlé lidstvo zcela odevzdalo své životy do rukou robotů. A jednomu takovému úklidovému robotu se porouchá program a dostane chuť "uklidit" i vše živé. A tak svádí boj snad s poslední místní vitální důchodkyní a zastaví ho až stará osvědčená brokovnice. Docela vtipně si díl utahuje z telefonních podpor. Dalo se to. Díl je krátký a má ďábelské tempo. Docela zde funguje stupňující se napětí a animace mi k tomu docela sedla. Škoda jen nesmírně otřepaného nápadu. [75 %] ()

Led (2021) (S02E02) odpad!

Co tohle kurva mělo být? Neoslovil mě styl animace a už vůbec ne nekonečně nudný a debilní děj, který řadím na absolutní dno tohoto seriálu. I během této krátké stopáže se tvůrcům takřka povedlo mě unudit k smrti. Tohle se tedy kurevsky nepovedlo a soudě dle zdejšího hodnocení mě těší, že to zdejší uživatelé vidí velmi podobně. Tedy minimálně ta část, která se v tomhle nezdařilém kusu hovna snaží hledat nějaká pozitiva. [4 %] ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)