Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (28)

Na Sonnie si nepřijdete (2019) (S01E01)

Pointa nemusí být zamotaná v hromadě keců, stačí když příjde ve správný čas a je dostatečně úderná. Nacpat to do 17 minut a ještě s tak vymazleným vizuálem...tento kraťas je lepší, než většina celovečerních sci-fíček posledních několika měsíců. ()

Tři roboti (2019) (S01E02)

Velmi pěkně udělá, zábavná blbinka přesně v tom duchu, který mám rád. Minutáž je min. v tomto případě akorát, protože zase tak velká pecka to není. Nicméně něco takového tady chybělo, takže cucač vzhůru. ()

Svědectví (2019) (S01E03)

Čirá exhibice...mrkněte co umíme a představte si, že bychom udělali podobně vizuálně vytuněný celý film. Za mě všema deseti, pokud k tomu bude skvělý scénář. Použitá pointa je akorát na takový kraťas. ()

Obleky (2019) (S01E04)

Byla by to pěkná epizodka pro trošku ostřejší pokračování Firefly. Mělo to všechno, co by člověk od placatě animovaného kraťasu mohl chtít a byť je to takový ten hrdinský, předvidatelný scénář...líbilo se mi to. Příjemné osvěžení od jalovostí ala Alita, kde všechno vypadá pěkně, ale je to bez šmrncu a atmosféry. ()

Požírač duší (2019) (S01E05)

S výjimkou pár dobrých fórků to bylo zoufale průměrné. Mám raději vypointované příběhy. ()

Když převzal moc jogurt (2019) (S01E06)

Monty Pythonovina moderní doby. Mile absurdní nápad, který i tak zprostředkoval pár dloubnutí do lidstva. Vtipné...takové věci mám moc rád. PS: poprvé jsem viděl v originálním znění a pecka...druhé shlédnutí s dabingem...velký rozdíl. ()

Za souhvězdím orla (2019) (S01E07)

Technologie pokročily neuvěřitelně dopředu. Nejste schoni poznat, jestli jde o klasické CGI, nebo naopak převod živých herců do animace...možná je to kombinace obojího. Ale výsledek je takový, že jediné čím jsou dnes tvůrci limitovaní, je jejich fantazie a pak nejspíš čas, finance... . Největší omezení tak zůstává u nás diváků, jejichž mozky nepřipustí uvěřit, že sledují skutečnost. Minimálně v tomto případě, je to asi dobře. ()

Dobrý lov (2019) (S01E08)

Poetický příběh v čínském duchu, který vychází z pověsti o Liščích vílách Huli jing (jiuweihu). Možná příliš poetický na můj vkus, ale i díky ministopáži mě to přesto baví a podobných příběhů bych jistě zvládl víc. ()

Skládka (2019) (S01E09)

Tak toto se moc nepovedlo. Blbý téma, divácky neatraktivní...sledovat bimbající brko starýho chlapa, prostě trefa přesně mimo můj vkus. ()

Měňavci (2019) (S01E10)

Vlkodlaci mezi vojáky není originální námět, ale to zpracování...moooc dobrý a navíc Afghanistan tomu všemu dodává takový ten šmrnc nepřátelského prostředí. Takže i přes tu slabou pointu, opět super podiváná s pěknou atmosférou. ()

Pomocná ruka (2019) (S01E11)

Tak za prvé se dozvíme, proč by se měly na opravy satelitů posílat aspoň dva lidi. Pak něco o smůle, která hraničí s nepravděpodobností. A následně něco málo o fyzice a kuráži udělat něco nemyslitelného v zájmu záchrany života. Koukat na to...emocionální dopad o několik levelů jinde, než slavná a přeceňovaná Gravitace. ()

Noc ryb (2019) (S01E12)

Tak toto bylo opravdu hodně laciné. Když postava vyjádří myšlenku a ono se to pak stane...to je scénáristická nemohoucnost. Člověk by to přešel, kdyby to byla jen pomůcka pro vyjádření nějaké vizuální parády...ale ve 2D oldtime animaci a s nulovou pointou...zatím nejhorší epizoda. ()

Šťastná 13 (2019) (S01E13)

Existuje moc hezká povídka o lodi, která měla duši...tam to dávalo smysl. Tady se bohužel pracuje s myšlenkou, že stroj měl nějaký záměr... . Kdyby šlo o strojovou inteligenci, tak proč ne, ale takto je to haluz. Přitom stačila jedna věta navíc...dali ti tam experimentální software, nebo záběr na tepající mozek napojený na hardware stroje... prostě něco. Takže akce moc pěkná, animace taky, ale příběh slaboučký, až pitomý. ()

Zimova modř (2019) (S01E14)

V jednoduchosti je síla. Ale převést jednoduchou myšlenku do něčeho čirého a prostým způsobem krásného, to už je umění. ()

Mrtvý úhel (2019) (S01E15)

Moc důvodů pro existenci těchto 9-ti minut není, ale znám spoustu celovečeráků, které na tom jsou stejně. ()

Doba ledová (2019) (S01E16)

Nijak originální námět osvěžovalo jen moc pěkné zpracování. S trochu snahy tam mohl být nějaký lehký přesah. Takto je to jen primitivní...v mražáku se nám vyvíjí civilizace. Futurama (dokonce i ta epizoda, kdy si po požití starého sendviče vytvořili červi civilizaci ve Fryovi) zpracovala podobný námět mnohem lépe. ()

Tajná válka (2019) (S01E18)

Jedna z epizod, kde bych si nechal líbit celovečerák. Klobouk dolů, jak dobře to bylo udělané. Parádní tečka. ()

2. svazek (2021) (S02)

Při tak malém počtu epizod působí tato řada o dost horší, než ta předchozí. Je zastoupeno méně přístupů a způsobů animace, ale co je horší, minimálně tři epizody jsou průměrné, jedna spíš podprůměrná...jeden by čekal, že když bude epizod tak málo, tak to budou pecky všecky. Jsem docela zklamaný, protože ani ty které jsem hodnotil pěti hvězdami, nemají na to nejlepší z předchozí řady. ()

Tři roboti: Strategie úniku (2022) (S03E01)

Staří známí roboti z první série, opět na exkurzi světem, ve kterém lidstvo vyhynulo. A znovu se vcelku vtipně podivují nad absurdním chováním lidí, které tomu předcházelo. Na zahřátí fajn epizoda. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)