Love, Death & Robots - 2. svazek (2021) (séria)

Utonulý obr (S02E08)

(epizóda)
  • USA The Drowned Giant

Moře vyplaví obrovské tělo mladíka, které přitahuje pozornost všech z okolí. (Netflix)

ALIENka_

Ten nápad tady se mi děsně líbí a vyprávění toho vědce, který celou epizodu doprovází, tomu dodává takovej zvláštní nádech. ALE na druhou stranu je to děsně nerealistický (teď nemluvím o obrovi, kterej se najednou z ničeho nic vyplavil na pevninu) a směšný. A myslím tím, jak na to všichni reagujou. Chcete mi říct, že kdyby se něco takovýho objevilo, vláda, noviny, celej svět by prostě pokrčil rameny a nechal to bejt? Nemyslím si. Hnedka by kolem byla spousta vojáků nebo policajtů, miliarda článků, a následovalo by dlouhý vyšetřování, kde se vzal atd. Stovky vědců by zkoumaly, co je zač a co to má všechno do prdele znamenat. Určitě by nenechali lidi lízt po obří mrtvole nebo si vzít ostatky tý mrtvoly domů. Nehledě na to, že mrtvoly smrdí jako prase a hromadí se v nich spousta nemocí (lidi, co se na něm procházeli, včetně vědce, jsou teď nejspíš po smrti). A ten cápek, co si z něj dělal večeři? Mrtvej na 100%. Skvělej nápad, ale naprosto stupidní a nesmyslný provedení.Hodnocení: good taste but awful execution/10 ()

Sashmen13

Velmi vkusně zařazeno jako poslední epizoda, shrnuje vše co si o druhé sérii myslím. Patologicky nudné/rádoby chytré filozofické hemzy zabalené do příběhu, který předpokladá, že vás při porodu pustili hlavou napřed. Předně je nám asi všem  jasné, že kdyby se obr objevil v realném světe, hned by místní autority k němu uzavřeli přístup a začali ho studovat. Jasně, někdo by získal pár artefaktů, ale tohle bylo směšné. Zjevně to měl být odkaz na velryby a co se s nima dělo, když je našli na pobřeží v minulosti? No, velmi deep, až mi slza ukápla. ()

xsexbox

Už v druhom diele tejto série sa snažia divákovy vtlačiť ako sú veľryby dôležité, ale tuto nahradili mrtve telo velryby ľudským telom aby si ľudia uvedomili aky bizár je sa fotit s vyplavenými velrybami a skupinkovať sa.Potom samozrejme si časťami veľkej vzacnej velryby zdobia obchody a každý si rozdelí časti. Každé jedno telo je telesná schránka a ku každému má byť úcta ,aj vyplaveného živočícha. ()

Nathaniell

A podle mě si druhá série zasloužila lepší závěr. Osobně bych ji ukončil předchozím dílem a ne tímhle. Prostě bych je prohodil. Jinak opravdu zvláštní vizuál. Auta působí až moc reálně. Lidé oproti tomu tolik ne... Nalezený mrtvý obr. Zajímavá myšlenka. A reálně zpracovaná, to uznávám. Mě jen podobné teorie moc neberou... 3* ()

CheeseFigure odpad!

Dúfal som, že druhá séria Lásky, smrti a robotov bude mať podobne filozofický diel na zamyslenie, ako bol Zima Blue. A vyzerá to, že takým dielom mal byť The Drowned Giant. Zápletka je o tom, že vyplaví obra, ľudia sú natešený a chodia po mŕtvole ako po kopci a popritom vedec filozofuje o ,,pominuteľnosti života". A to je všetko. Keby ale ten vedec dal nejakú myšlienku, ktorá stojí za zamyslenie. Miesto toho ale hovorí úplne základné a bežné veci, ktoré sa učia študenti na každej škole, keď počas hodín občianskej náuky preberajú filozofiu. Celkovo mi to príde, ako keby sa tvorcovia snažili o filozofický diel s presahom, ale keďže o filozofii nevedia nič, tak dali hlavnej postave pár základných ,,myšlienok" z prvej filozofickej knihy, ktorú mali po ruke. To obalili do ,,reálnej" animácie (ktorej sme v tejto sérií mali viac ako dosť, takže už nie je tak zaujímavá) a poťapkali sa po pleci, ako super inteligentný diel vytvorili. Nie, nevytvorili. Vytvorili jeden z najnudnejších dielov celej tejto antológie. Ale celkovo je to dobre zvolený diel na koniec, lebo podtrhuje sklamanie, akým druhá séria Lásky, smrti a robotov bola. ()

• V epizodě se objeví stejný obchod „Ipswich collectibles and antiques“ jako v epizodě Zakázané ovoce (2021). (Guilemot)