Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Tajná válka (S01E18)

(epizóda)
  • USA Secret War (viac)

Elitní jednotky Rudé armády bojují s nadpřirozeným zlem hluboko v pralesích Sibiře. (Netflix)

iXtr3m3

Dávam za štyri len kvôli tomu, že som nasraný, že takýto námet nikto nepretaví do celovečerného filmu, pritom by to šlo jednoducho viď. u niekoho preceňovaný u mňa nedocenený Overlord. Skvelý gore efekt, vynikajúce. Vedel by som si predstaviť ruskú podobu Wolfensteina. Škoda. Technicky jeden z tých najlepších kúskov celej série, aj keď nie najlepší. Škoda potenciálu. ()

Frajer42

Ghoulové a okultismus za mě mnohem více sluší středověku. Kombinace s neohroženými sověty připravenými bez mrknutí oka padnout za matičku Rus mi zrovna dvakrát nesedla. Na druhou stranu, jakousi atmosféru to mělo a animace se mi líbila. Rozhodně to lepší, co tento seriál nabízí, což ovšem není zrovna velká výhra. [70 %] ()

Lenka.Vilka

Absolutní pecka u které mi vadil jenom jazyk postav a přízvuk. Ale asi by to "doma" neprošlo, kdyby to mělo být s titulkama. Jinak naprosto skvělý. Okultní klasika. Jenom dodám jednu věc. Jak bych si to užila mnohem víc? Kdyby na konci nebyly ty poslední tři vteřiny. A bylo jenom na divákovi, aby si domyslel... ()

Naushika.

Tohle nebyl film nýbrž rádoby silná cutscéna z nějaké mainstreamově střílečky. Ohavné uncanny valley postavy, stupidně américky pojatý Rusové co pořád říkají "comrade" a mluví anglicky s (pseudo)ruským přízvukem, tisíckrát omletá formule "nacisti a okultismus" tentokrát veleoriginálně pozměněná na "sověti a okultismus", spousta krvavých detailů, které mají tu šarádu udělat "drsnou a dospěláckou" a samozřejmně, i uprostřed Sibiře vyškrábneme nějaký ty kozy, protože to, že jste rozpáraná lidská obětina zlých kultistů ještě neznamená, že nemůžete posloužit jakou kousek pěkného masa na koukání pro diváky. Eww. Po zklamání z první poloviny série a několika nadějných epizodách druhé poloviny přišel na úplném konci zase pád do sraček a tento poslední díl mi přišel snad úplně nejhorší. ()

honajz2

A zase ta herní animace... Mě se to nechce vysvětlovat furt dokola, už tu píšu asi k sedmému dílu a samotného už mě to nebaví, takže to napíšu už jenom ve zkratce - je to jako sledovat někoho, jak hraje střílečku a nemá k tomu žádný komentář. Prostě mě to nemá čím bavit, když k tomu někdo nemá nějaké vtipné poznámky a nebo (v tom lepším případě) si tu hru nemůžu sám zahrát. A jo, ta animace je slušná, ale vhodná je fakt jen na hru. A tady to už echt vypadá jako hra. Ale musím uznat, že z kategorie epizod, kterou jsem si pojmenoval "čistě akční hry", má tohle zpočátku aspoň nějakou atmosféru a ta záhada v tom taky funguje celkem slušně - než se teda začne vysvětlovat. Jinak mi přijde zajímavé, že skoro nikdo tu jakkoli nekomentuje, že je to celé o neohrožených a nebojácných Sovětech, kteří se nebojí padnout za vlast... Lepší 2* ()

• Ve skutečnosti se pod krycím názvem Secret War skrývaly tajné operace USA během občanské války v Laosu. (NiWi)
  • Zbraně, které použivají vojáci, jsou samopaly PPŠ-41, odstřelovací pušky Mosin-Nagant a SVT-40, kulomet DT-28 a revolver Nagant. (K98)
  • Název napůl potopené lodi v první scéně se zřejmě překládá jako „Nezničitelný“ (poslední znaky jsou nečitelné). (LUKICKK)