Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Zimova modř (S01E14)

(epizóda)
  • USA Zima Blue

Renomovaný umělec Zima bilancuje svoji tajemnou minulost a proslaví se před odhalením svého posledního díla. (Netflix)

J.Lajner

Dá se předat hodnotná myšlenka skrze maličký, několika minutový prostor? Dá, a Zimova modř je toho jasným důkazem. Pod rouškou velmi specifické animace, si vyslechneme životní příběh jednoho nadaného umělce. Příběh, ze kterého může těžit každý z nás, neboť je velmi inspirativní a pravdivý. Ano, ta myšlenka je v jádru prostá, ale citlivé dialogy a neotřelá forma, nám jí dokáží bez problémů prodat. Krásná, meditativní a nesmírně emotivní epizoda. ()

Laxik

Konečně plně filozofický film. Nečekal jsem, že to budu čekat celých 14 epizod. S obsahem jsem maximálně spokojený, dá se nad tím docela pěkně zapřemýšlet, zároveň je to ale i srozumitelné. Zklamání mám ale dvě – s animací, která mi nesedla, se ještě dokážu srovnat. Víc mě ale štve ten voiceover na začátku. Chápu jeho účel a chápu i to, že by se to jinak podávalo docela složitě. Ale určitě by to šlo, stačilo by se víc snažit. ()

Melios

Zima Blue je pre mňa dostatočným odrazovým mostíkom na to, aby som sa k tejto minisérii vrátil aj v druhej sezóne. A áno, narážal som na dej epizódy. Vždy som túžil po druhom Animatrixovi, a tieto zvláštne kreslené cyberpunkové kraťasy mi to dostatočne nahrádzajú. Len keby sa to trošku natiahlo bolo by to lepšie. Niekedy nie je ani jedna veľká myšlienka dostačujúca. ()

BroDan270

Nádherný príbeh umelca, ktorý hľadá podstatu života, to najväčšie veľdielo, až kým si neuvedomí, že ho dosiahol už na samotnom počiatku. Animácia však nie je príliš oku lahodiaca, to však na hodnotení nič nemení. Opäť úžasná short-story podľa predlohy od Alastaira Reynoldsa. Až mám chuť si kúpiť jeho zbierku poviedok. Škoda, že je tak ťažké ju zohnať. ()

FeriusParfax

Extrémně zajímavá (ne však pěkná) animace. Myslím, že tady ale nešlo tak o animaci, jako o sdělení. Že by animace byla naschvál horší, aby vynikl příběh? Ale to jsou jen domněnky. Líbil se mi styl vyprávění. Já jsem tento krásný příběh pochopila tak, že po nekonečném hledání štěstí a místě v životě našel to štěstí hned na začátku své cesty. Že konečně našel klid, sám sebe a to, co ho dělá šťastným a spokojeným. I když je to „jen“ čištění bazénu. Tady byly české hlasy extrémně vydařené a příjemné. ()

• Zimův umělecký styl se podobá stylu A.M. Cassandreho. Ten se specializoval na grafické plakáty složené z jednoduchých geometrických tvarů a gradientních kompozic s využitím geometrie k vytvoření obrázků. (Sancoo)
  • Když robot v bazéně připevňuje kachličky, tak jsou některé popraskané. V dalším střihu jsou ale všechny v pořádku. (Duoscop)