Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Noc ryb (S01E12)

(epizóda)
  • USA Fish Night

Potom, co se jim v poušti rozsype auto, se dva prodejci vydají na snovou cestu na počátek světa. (Netflix)

FeriusParfax

Opět zajímavá animace. Celou dobu jsem si říkala, že asi nic moc, ale jakmile začaly vzduchem a tmou plout ty krásně vizuálně udělané rybky, tak jsem měla hroznou chuť vyskočit a plout vzduchem s nimi. Když už se na to chystala hlavní postava, tak jsem jí strašně záviděla a naprosto jsem se cítila příjemně, svobodně a krásně. Pozorovala jsem plovoucí postavu a představovala jsem si mezi těmi krásnými barevnými rybami i sebe. Až na ten konec, samozřejmě 😃 Až mě samotnou překvapilo, že se mi něco takového tak líbilo ()

Frajer42

Znovu se zopakuji a předpokládám, že se budu opakovat do konce tohoto seriálu. Vizuální stránka byla znovu parádní, v tomto dílu obzvlášť, ryby poletující po noční obloze byly kouzelné. Ovšem děj vymýšlel a psal znovu nějaký lobotom. Je to škoda, že jednotlivé epizody nemají kromě vizuální stránky, co nabídnout. Z nějakého nevysvětlitelného důvodu, jsem od seriálu očekával, že budu dostával kompletní balíček. Tedy zajímavý a třeba i poučný příběh zabalený ve skvostném vizuálu. Dostávám toho bohužel jen půlku. Zatím v tomto projektu nespatřuji nic lepšího než intra ke hrám. [65 %] ()

David.Darco

Zaujímavá animácia, ale tým sa môže vlastne pišniť celá séria. Je síce pravda, že v seriály je obrovská scenáristická barlička, ktorej vypustenie by zanechalo interpretačne otvorené surreálno. Nie že by nepretrvávalo aj bez nej, ale fungovalo by určite lepšie. Inak nádherný vizuál je v snovej sekvencii obohatený o krásnu hudbu a celé to súznenie ma vlastne presvedčilo prikloniť sa vyššie. ()

CheeseFigure

Pre mňa najväčšie sklamanie tohto seriálu. Animácia je skvelá, ale čo dej? Bol tam nejaký dej? Malo to nejakú pointu, okrem toho, aby sa ukázalo, ako vedia tvorcovia pekne animovať? Keby to aspoň koniec zachránil, ale ten je, ako písali ostatní ľudia, odseknutý. Sklamaný som. Dve hviezdy za úžasnú animáciu. ()

honajz2

Ono to se mnou zase dopadne jako u Black Mirror - z cca 10 epizod se mi nejvíc líbila ta, která má nejhorší hodnocení a u Love, Death and Robots to teď vypadá hodně podobně. Sice to není nejhůř hodnocená epizod, ale určitě je jednou z těch nejhůř hodnocených. No a zrovna ta se mi líbí natolik, že je tou úplně první, které dám hodnocení vyšší než 3*... Nemůžu si pomoct, ale mě to strašně sedlo - animace podobná Linklaterovi, krásně poetické ladění, snový zvrat v půlce... je to příjemné oživení, oproti těm čistým akčňákům a nepovedeným pokusům o art, protože tomuhle ta poetika funguje skvěle. Hrozně rád bych dal plný počet, ale na ten mi to dost pokazil závěr, který působí, jakoby se tvůrci zalekli, že oproti ostatním dílům bude jejich filmeček až moc "něžný", tak ho zakončili drsně a tím pádem úplně pitomě a odlišně od té atmosféry, kterou to celou dobu mělo. SPOILERY Přitom ten syn nemusel nutně umřít, stačilo by, kdyby se vrátil zpátky a oba by si úplně stejně uvědomili, že žádná doba v naší historii nebyla splněným snem a ideálním místem pro život, jelikož vždy byly nějaké problémy a hrozby... KONEC SPOILERU A vyznělo by to úplně stejně. 4* ()