Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Měňavci (S01E10)

(epizóda)
  • USA Shape-Shifters

Někde daleko v Afghánistánu musí dva mariňáci s nadpřirozenými schopnostmi čelit hrozbě z vlastních řad. (Netflix)

ALIENka_

Nevím, jestli je to tím, že mě vlkodlačí téma vůbec nebere, nebo že mi to připomínalo Twilight po "vojensku", ale tahle epizoda mi fakt nesedla. Krom toho, nevím sice, jestli jsem ten závěr pochopila správně, každopádně jsem to pochopila tak, že týpek dezertoval (?) a oni ho nechali v klídku odejít, což je hodně nereálný. Plus závěr byl až přehnaně zdramatizovanej. ()

SonGokussj

Rozhodně to mělo větší potenciál. Jsme uvedeni do příběhu, kdy se vlkodlaci používají jako "jiní" vojáci, ale všichni na ně (klasické klišé) plivají, protože "jsou jiní", i když jim zachraňují životy. To se během 10 minut stane několikrát a tak nějak to narychlo skončí. Postavy nezajímavé, akce dobrá, to zas jo. ()

Laxik

V literatuře by to bylo originální tak před dvaceti lety. Vidět ale vlkodlaky sloužící v armádě na vlastní oči na obrazovce, to je řekl bych novinka. Škoda, že je ten konec zase takový divný, zbytečně "dramatický", aniž by se k tomu předtím schylovalo. A ne, nemyslím nadpřirozenou bitku, ta byla bombová, myslím to, co přišlo po ní. ()

Renfield

Gabriele Pennacchioli podruhé a zase mimo mě. Což o to, hudebně a animací je to stejně jako Sonnie's Edge dokonalé, navíc Shape-Shifters opravdu působí jako velký film, ale co potom ten příběh? Armáda spíš paroduje sebe samu, měňavci a vlkodlaci v ní... no, vlastně proč ne, ale proč takhle trapně? Pointa je jednoduše slabá a závěrečná scéna nechtěně vtipná. Ovšem i tady platí, že rozhodně nejsem cílovka. 40% ()

Naushika.

Oh boy. Námět jak z pera hrozně drsnýho dvanáctiletýho fanouška COD a vlků s tím, že co chybí v zápletce (tj. hodně, je plytká a bez nápadu) doženeme tím, že to pomarinujeme (see what I did here?) v testosteronu, okořeníme (pro změnu!) oplzlýma mezinámachlapama kecama a spoustou krve a brutálních detailů. To celé ve skororealistické animaci ze samého srdce uncanny valley. ()

• Příběh epizody je založen na krátké povídce „On The Use Of Shape-Shifters In Warfare“ od Marko Kloose. (NiWi)