Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Když převzal moc jogurt (S01E06)

(epizóda)
  • USA When The Yogurt Took Over

Vědci vyšlechtili superinteligentní jogurt, který si brzy začne brousit zuby na ovládnutí celého světa. (Netflix)

Renfield

Epizoda, která naprosto změnila můj pohled na jogurt. Už teď se těším, až si s ním ráno pokecám. Takže, výborný, občas (nebo spíš velmi často) aktuální humor, krásná pohádkově nadsazená animace a k příběhu dokonale padnoucí hudba. Ale! Film o našem nejvyšším božstvu a jen pět minut? Divím se, že si tvůrci dovolí ho takhle urážet, čtyři hodiny jsou pro něj přece málo! 80% ()

Frajer42 odpad!

Tento díl si pohrává s dosti otřepanou myšlenkou, jak by asi vypadal a dopadl svět, kdyby moc nad ním převzala umělá inteligence. Zřejmě proto, aby se o dílu mluvilo a nevypařil se okamžitě po zhlédnutí z paměti, zde byl odprezentován ten šílený nápad, že umělou vševědoucí inteligenci zde bude zhmotňovat co nejujetější věc, kterou důvěrně známe - například jogurt. Žádný myšlenkový přesah, jak zde prezentují zdejší honimíři to samozřejmě nemá. Je to mnohokrát zrecyklovaný nápad. Není to ani zajímavé, ani inovativní a už vůbec ne vtipné. Absolutně to nestojí za pozornost a těch 5 minut se táhne jako Fialovy bezobsažné proslovy. A animace doposud vůbec poprvé zcela nezajímavá. [10 %] ()

honajz2

Absurdní humor se nedá stavět na jedné absurdní věci, zvlášť když je od prvních vteřin jasné, kam vygraduje. A kreativní mi to taky zrovna nepřišlo, když to tvůrci nebyli schopní nějak pořádně zakončit. Ale tak aspoň to na svoji stopáž vystačilo, nápad tam byl, nějaký přesah taky... prostě to aspoň částečně funguje, na rozdíl od jiných segmentů. 3* ()

3DD!3

Absurdně výživný nápad vytěžený do posledního gramu tuku. Má to přesah, nechybí humor a je tu spousta detailů (obraz s oblíbenou cereálií v prezidentské kanceláři), které z téhle jednohubky dělají jeden z nejlepších dílů v sérii. Na jogurt budu nyní koukat s respektem. Vlastně si musím co nejdříve nějaký koupit. :-D ()

lajkus

Poprvé hodnotím za 2* u tohoto seriálu. Animace je velmi dobrá na komediální satirickou episodu o nadvládě země jogurtem. Pár vtipných scén. Je to ale krátké a vtipu či satiry není nikdy dost. Opět, pokud by se jednalo o youtube video, hodnotil bych mnohem výš. Jsem zmlsanej první episodou a bohužel kvalita jde pomalu dolu a dolu... 2* ()

• Hlasu jogurtu se docílilo tím, že se pustil mužský a ženský počítačový hlas zároveň. (NiWi)