Love, Death & Robots - 1. svazek

(séria)
  • USA Volume 1

Fr

Krev, sex, násilí… ale i ukecaná nuda. Příběhy s různým stylem animace, spoustou nápadů a sázkou na pointu. Prostě povídky. Takový, jaký mají bejt – krátký a úderný! (Občas i vtipný!)   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Koukat hodinu a půl na film mně připadá zbytečný. 2.) Těším se, až Jogurt vyřeší můj problém.         /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ** ()

Jeoffrey

Nebudu si nalhávat, že projekt zaměřený na prezentaci krátkých různorodých animovaných filmů, které třeba i spojuje nějaké společné téma, je něčím novým. Podobné projekty už fungují třeba v Asii i v Evropě. Ale tady se zapojil takový gigant, jakým je Netflix a tak je tam vidět jisté bohatství (ať už bráno jako "hodně finančních prostředků" nebo třeba jako "hodně rozmanitých nápadů"), které jsem u podobných projektů viděl málokdy. Navíc je to asi poprvé, co jsem rád, že mám možnost hodnotit jednotlivé díly, protože každý filmeček je svým způsobem originál a unikát, který do celkového obrazce sice zapadá společným námětem, ale pokaždé je také naprosto něčím jiným oproti těm ostatním. Paleta je široká a tak si každý najde své oblíbence, svůj styl, něco co ho ohromí a vsadím se, že jen málo z vás nenajde alespoň 3 díly, které mu naprosto učarují. Já ty své našel a jsem rád, že jsem si je mohl náležitě označit. Ale jsou zde i další kousky, které vás zaujmou, některé zase třeba jen pobaví, zkrátka snad každý (v mém případě asi jen kromě 2 dílů) z těchto filmečků má nějaký svůj smysl, nápad, nebo alespoň okouzlující vizuální provedení, kvůli kterému by vám nevadilo si ho pustit kdykoli znova. U některých i budete přemýšlet, co by mohlo být dál, nebo si říkat, že tady je materiálu na celovečerní dvouhodinový film. Jindy zase budete jen sedět a říkat si, že vám tohle vlastně i něco připomíná... Zkrátka silně pochybuji, že se budete u tohohle projektu nudit a proto si rozhodně i ode mě (a to i přes to, že dle aritmetického průměru hodnocení jednotlivých episod to tak nesedí) zaslouží nadprůměrné hodnocení + uznání, že tohle má smysl a potvrzení, že i u druhé série se objevím. ()

*CARNIFEX*

Hororové anime príbehy, spracované rôznym štýlom či formou. Pár výborných, niekoľko dobrých, pričom samotná séria mohla byť kultovou vo svojom obore, keby neobsahovala aj tých zopár absolútne zbytočných. Tie ktoré stoja za pozornosť: s01: 1, 2, 5, 7, 10, 11, 16, 18. ()

DJ_bart

Ty kráso, tak u týhle nespoutaný glorifikace kreativity jde horko těžko nemít z toho úžasu otevřenou chlebárnu.... Animovaná povídková antologie 'Love, Death & Robots' je totiž velice jedinečná a neuvěřitelně originální audiovizuální mozaika, která experimentálně kombinuje nesčetně mnoho neslučitelných žánrů a animačních stylů v jeden kompaktní umělecký celek, který se může pyšnit scenáristicky rozmanitými a famózně vypointovanými příběhy s mnohdy filozoficko-existenciálním přesahem. Určitá nekonzistentnost je sice na místě, ale tak či onak jde ve výsledném resumé o jeden z nejsofistikovanějších a umělecky nejrozmanitějších autorských počinů poslední dekády, který ve svém žánru nemá sebemenší obdoby či konkurenci. Fakt nekecám, doposud nikdy jsem neviděl tak inovativní a progresivní projekt, který by se mi tak perfektně trefil do vkusu. Moje bližší poznatky a názory naleznete u jednotlivých epizod. Smekám..... ()

PetrPan

První  a co do počtu epizod nejbohatší soubor sci-fi povídek, jež spojuje jen animovaná forma.  Valná většina povedených, několik vynikajicích a jen pár slabších. Nejlepších 5 epizod: 1. Tajná válka, 2. Tři roboti, 3. Za souhvězdím orla, 4. Na Sonnie si nepřijdete a  5. Skládka ()

Chrustyn

Kvalitativně dost nevyvážené. Je zde kombinace akce, hororu, komedie, sci-fi i art. Výrazně se mění i vizuální stránka od perfektní k nerozeznání od hraného filmu k animované i abstraktní. Minimálně dva díly bych si dal i jako celovečeráky nebo jako počítačové hry, zbytek poté skáče mezi průměrem a občasnou podivností. Potěší, že jsou jednotlivé části do 15 minut, takže i ty slabé utečou. ()

TheEvilTwin

Zajímavá a hodně netradiční věc, která tady nejspíš nemá obdoby. Délka akorát tak k obědu, každý příběh jiný - někdy lepší, někdy horší, někdy zase absolutní pecka (Sonnies Edge, Secret War, Shape Shifters...). Vizuálně je to fantastické, artový styl, někdy steampunk, někdy animace a někdy zase kreslení. Jednotlivé díly by se daly určitě separovat na lepší a horší, ale jako celek je to kvalitní nadprůměr, který potěší široké spektrum diváků (filozofování, akce, hlášky, napětí, fantasy, scifi...) a svým zpracováním se zaryje do paměti. ()

ScarPoul

Jedná sa o veľmi podarený projekt. Vždy som mal pri takýchto seriáloch obavy. Pretože rôzni tvorcovia rovná sa rôzne prevedenia, ale musím povedať, že v tomto prípade je to pomerne kvalitná skupina príbehov. Rôzne štýly animácie, množstvo pekných myšlienok a fantastických nápadov. Od steampunku, cez tie filozofické alebo satirické. Viac akčné alebo podivné. Je tu všetko. Niektoré kraťasy si viem predstaviť v celovečernom prevedení a strašne dúfam, že príde rovnako našlapaná druhá séria. Pre mňa spokojnosť. 1. séria - 80% ()

Bordoshut

5/10 – Tak tohle mě vůbec neoslovilo. Pár zajímavějších epizod by se našlo, ale jinak za mě jednoznačně nejnudnější a nejtupější sérka z celého Love, Death & Robots. Platí, že to byl pěkný nápad, dát takhle prostor i méně známým tvůrcům ukázat, co v nich je, ale bohužel se ukázalo, že mnohdy nic extra. Vyskytlo se sice pár epizod s originální a zajímavou animací, ale dejme tomu 80 % z nich vypadá přesně jako stovky animáků, které běžně vycházejí. Z toho, že tohle ale dělal někdo nový si na zadek nesednu. Samozřejmě může to být i tím, že už jsem animace, které vypadají jako hraný film, děsně přehlcený a odmítám to nějak významně oceňovat. Soustředil jsem se tedy na děj / prožitek a většinou to za moc nestálo. Je tu nepřeberné množství epizod, které jsou doslova o ničem, jen nezajímavé neprokreslené charaktery se 20 minut mlátí a klátí hlava nehlava. Mohl jmenovat: Mrtvý úhel, Šťastná 13, Obleky, Svědectví a tak dále. Pak jsou tady taky díly, které nejsou zcela bez nápadu, ale je to taková blbost, ještě rádoby vtipná, že to na mě dojem taky zrovna nedělá. Např.: Alternativní historie, Doba ledová, Když moc převzal jogurt a vlastně i ten Dobrý lov. Pak se mi tam pár epizod líbilo, ale zas to bylo jak prohnané přes kopírák. Řekněte mi, kde probůh vězí originalita v epizodě Za souhvězdím orla – něco takového už jsem viděl tolikrát. To samé platí i o dílu Na Sonnie si nepřijdete. Pěkný zápas dvou monster a tím asi tak hasne. Hrozně mě mrzelo, že tu většina epizod postrádá jakoukoli myšlenku, spokojí se jen s rádoby chytrou pointou. Tři roboti byli úsměvní, Požírač duší mě zaujal svou animací, to mi připadalo takové neokoukané (v porovnání se zbytkem) a Tajná válka ruských komoušů proti trapným bestiím měla pěknou atmosféru. Dobrý lov mě zpočátku hodně zaujal, ale pak se to podivným způsobem přetavilo ve uměle vypadající robo-scifi. Můj jasný favorit je artově pojatá Zimova modř, která je taková poklidná a na zamyšlení; člověk má pro jednou pocit, že cílem nebylo udělat válčící digibordel. Verdikt: "Pokud si místo toho pustíte ranní animáky na déčku, neuděláte chybu." ()

honajz2

Takové rozporuplné pocity z toho mám... a spíš v negativním slova smyslu. Je tu hromada víceméně průměrných až podprůměrných povídek, ale v té mdlé záplavě se naštěstí daly najít dva skvělé díly (Zimova modř (což je JEDINÁ povídka se skutečným přesahem, ne jen jednoduchou, stokrát řečenou myšlenkou), Noc ryb) a pak pár takových ucházejících a aspoň trochu zajímavých (Požírač duší, Za souhvězdím orla a když přivřu oči, tak i Tři roboti - a když obě oči zavřu, zatnu zuby a budu tvrdit, že to končí jinak než to končí a že to kvůli tomu není jen moderní agitka, tak i Dobrý lov). Zbytek nestojí moc za řeč, snad jen kromě dvou příšerných dílů (Měňavci a Mrtvý úhel). Pokračovat v tomhle seriálu asi ale nebudu. Sice ty jednotlivé segmenty mají dost příjemnou stopáž a tenhle seriálový koncept mám rád, ale většina dílů mě prostě neoslovila a to mě zrovna neláká na další sérii. Jednou ji možná dám, ale teďka asi ne. Podrobněji k jednotlivým segmentům v komentářích k nim. Slabé 3* ()

Remivsremi

Podobný koncept mohu jen kvitovat. Málo známí nebo začínající autoři a CGI studia představí svá díla co největšímu možnému publiku. Snímečky, které by ve víru internetu snadno zapadly, mají možnost oslovit to teď nepředstavitelný počet potencionálních diváků. Podobný projekt bych uvítal i pro krátkometrážní hrané filmy. iShorts je super, ale moc Netflixu je jinde. Jinak Season 1 - 70% ()

UhLee

První série - (7,5/10). Seriálovou alegorii Love, Death & Robots jsem měl ve svém hledáčku už nějaký ten pátek a když jsem potřeboval nějaký seriál, na který se budu koukat před spaním a disponuje snesitelnou stopáží svých dílů, tak padla volba na tento nekonvenční počin. Hned svým prvním dílem mě dokázal dokonale uhranout a první díl považuji za jednu z nejlepších epizod celého sci-fi kolosu. Seriál disponuje opravdu jednohubkovou stopáží, kdy některé díly netrvají ani deset minut. To je v dnešní době, kdy se stopáž seriálu neustále prodlužuje bezesporu vítané. Love, Death & Robots excelují ve schopnosti uvedení diváka do děje během několika sekund. S ničím se nezdržují a hodí jej do této animované vřavy. Jsme svědky prezentace unikátních animovaných stylů, které jsou představeny během jednotlivých epizod, z čeho každý disponuje jinými vlastnostmi. Každá epizoda je uzavřeným mikro příběhem a v tomto případě jsem nesmírně rád, že na ČSFD jdou hodnotit jednotlivé epizody. Protože si nedokážu představit, že bych hodnotil první sérii jeho celek bez toho aniž bych ocenil excelentní díly. Témata jednotlivých epizod se různí, ale jedno mají společné - ovlivnění budoucnosti lidstva nějakými digitálními technologiemi nebo jinými hrozbami. Zkrátka jsou to výpravy do budoucnosti a diváci mohou jen tipovat, kdy se tyto mnohdy hrůzostrašné výjevy stanou skutečností. Poté budeme svědky nájezdů ghúlů či simulací, ze kterých se člověk nebude chtít probudit. I přestože kvalita u jednotlivých epizod kolísá, tak hodnotím tuto alegorii velice kladně a jsem zvědavý, s jakými nápady přijdou tvůrci v navazujících sériích. “Every Time I Step Into That Ring, I'm Fighting For My Life – That Fear Is My Edge.” Nejlepší epizoda: Sonnie's Edge(S01E01) ()

LUKICKK

Tak jsem za par hodin zkoul první sérii, a musím říct, že je to vskutku mistrovské dílo. Nic víc originálnnějšího a zajímavějšího v tak krátkém a kvalitním provedení jsem ještě neviděl, tleskám. ()

Lachtaan

Konečně jsem se dobelhal tohoto Netflixáckého klenotu, nad kterým jsem původně ohrnoval nos, abych jej teď bezmezně miloval. Ano, v rozmezí tolika epizod se najdou i ty opravdu slabší, proto mi průměr háže jen 4*, jako celek je tenhle projekt ale opravdu skvělým nápadem a jsem rád, že sklízí tak patřičný úspěch, aby mohly vznikat další řady. Nejlepší epky: Za souhvězdím orla, Zimova modř a Svědectví. [viděno na Netflixu] ()

ZeroCZ1233

Říkejte si o Netflixu co chcete, ale jejich ochota k vrážení financí do neokoukaných projektů je prostě chvályhodná a Love, Death & Robots je jeden z jejich šťastných sázek na vítězného koně. Slyšeli o tom všichni, nenavazující antologie animovaných minipovídek dobyla povědomí seriálových fanoušků a stala se minimálně atrakcí, když už ne masivním hitem jako jiné hrané tituly z VOD multiverza. Stojí to za to? Rozhodně ano. Můj ctěný kolega bart_ to správně pojmenoval jako glorifikaci kreativity a já se pod tento přídomek s čistým svědomím mohu podepsat. Love, Death & Robots je jeden velký píseček, na němž tvůrci dostali dostačující, ale zas ne prostorem ani penězi překypující, prostor na vyhrání a zmíněné nedostatky jejich kreativní pohnutky mohou jen motivovat k ještě lepšímu výkonu. Vyšla z toho různorodá plejáda více či méně originálních námětů, odlišných vizuálních stylů, avšak zákonitě ne všechny povídečky sestávaly v normalizované jakosti kvality. Některé příběhy excelovaly v obou hlavních atributech, jako třeba Zima Blue, The Witness, nebo nedoceněné Fish Night, jiné jen v jednom z nich, například Suits, Good Haunting a Shape Shifters, a nebo sotva prošly, jmenovitě Blind Spot a The Dump. To jsou mé osobní preference, pro seriál to je hlavně výhoda, tímto způsobem na 100% dokáže aspoň jedna epizodka oslovit opravdu každého, jelikož tam je vše, na co lze jen pomyslet, třeba sex (teda… láska, hehe), smrt, robůtci, mamuti, vlkodlaci, Sovětský svaz, jogurty, Hitler, vesmír, Mary Elizabeth Winstead (<3), burani… prostě všechno! I přes menší výhrady s konzistencí kvality tomuto projektu držím všechny čtyři palce, má to neskutečný potenciál a pro menší animátory to může znamenat zásadní zlom v jejich kariéře, jenž jim může otevřít vrátka do větších a slavnějších produkcí a už jen kvůli tomu je existence Love, Death & Robots důležitá a neocenitelná. Od Bakalářů tu lepší povídková série nebyla, 8/10 a šup sem s další sezónou! ()

VanTom

Tematicky velmi volně svázaná (láska, smrt + roboti? často ani jedno z toho :-)) sci-fi antologie se samozřejmě potýká s nevyrovnanou kvalitou (či atraktivitou) jednotlivých povídek, nicméně vyloženě podprůměrnou nenabízí – maximálně o ničem, jednoznačně převažují výborné až geniální. Na hranu ždíme dospělý rating explicitním násilím, nahotou, myšlenkami, a pohrává si s různorodými animačními styly a přístupy studií z celého světa, od fotorealistických po krajně karikované. Super, že už se kutí další série. ()

Melios

Prvá séria ukazuje tento unikátny antologický projekt Tima Millera najlepšie ako sa dá. Seroš zatiaľ v podstate splnil moje očakávania, ale aj to dobré má svoje muchy. Epizódy sú často nesúrodé a kolísavá kvalita jednotlivých dielov je až hmatateľná. Niektoré epizódy, kvôli svojej dĺžke nedosiahli plného potenciálu a takto by som mohol nadávať ešte pol hodiny, ale robiť to nebudem, pretože na svoju extrémnu krátku stopaž sa seriál predvádza najlepšie ako dokáže. Sú to skôr také koštovky ako nejaké ozajstné epizódy, ale to snáď doladí druhá sezóna, na ktorú sa veľmi teším. Seriál si pre seba zobral možno až priveľké sústo, ktoré ale dokázal správne využiť. Výborné pre fanúšikov cyberpunku, moderného filmového experimentovania, drsnejšej i dospelej tematiky a hlavne pre ľudí s uponáhľaným tempom. Čo viac čakať od nesúrodých CGI kraťasov?...Známka: B+ ()