Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (séria)

V klenutých sálech pohřbený (S03E08)

(epizóda)
  • USA In Vaulted Halls Entombed

Moderní způsob války a bohové ze starých časů. Speciální jednotka na záchranné misi uvízne ve věznici, která ve svých zdech ukrývá pradávné zlo. (Netflix)

Nevka

Tato epizoda sice výrazně čerpá z klasik svého žánru, ale přesto je dostatečně intenzivní na to, aby dokázala uhranout a vyděsit svými apokalyptickými výjevy. Runové zápisy a mýtická monstra jsou totiž skoro vždy dobrým základem pro solidní podívanou. Aspoň tedy pro mě. Zároveň se však ukazuje, že i přes své nesporné kvality má animace v oblasti lidské mimiky ještě spoustu rezerv. ()

Ronkar

Animačně je to asi nejrealističtější z třetí sezóny. Takže hvězda za to. Další za fakt, že to má vetřelovskou atmosféru a akci. Třetí, že je tam i přes jednoduchost a přímočarost nějaká myšlenka. Celkově za tři... ale dám čtyři protože Cthulhu! Ano, jsem velice rád, že si tvůrci vzpomněli na Lovecrafta. V tvorbě tohoto hororového spisovatele je tolik potenciálu, že je až trestuhodné, jak málo se nám z jeho universa na obrazovku dostává. ()

ledzepfan

Uvězněný na konci byl super, ale dostat jsme se k němu museli přes scénáristické podivnosti (ať už jde o rádoby cool interakci mezi členy té jednotky, nelogické jednání, nebo naprosto se nehodící mechanické potvory na schodech) .. Kldně bych oželel i tu hyperrealistickou animaci, kdyby to místo toho bylo důslednější a citlivější ve vykreslení atmosféry.. ()

Frajer42

Docela dobré. Líbila se mi tajemná atmosféra a hlavně zcela nepředvídatelný vývoj děje, kde se z rutinní záchrany uvězněné osoby stalo až samotné setkání s pánem pekel. Velmi se mi to líbilo a závěr byl vyloženě děsivý. Vytknul bych snad pouze divně fungující chemii mezi členy jednotky a docela nevýrazné postavy. [80 %] ()

CheeseFigure

Zase drsní vojaci a príšery. Aj keď mám tento koncept rád, tak tentoraz sa mi až tak nepáčil. Vojaci neboli takí výrazní, aby som si ich obľúbil, ako napríklad v prípade epizódy Kill Team Kill. A asi som presýtený realistickou animáciou, preto keď som zistil, že táto epizóda ju bude mať, tak som až tak nadšený nebol. Potvory ale vyzerali fajn. A posledná scéna sa mi celkom páčila. Bola celkom atmosférická a nepríjemná. ()